Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Posiedzenie Rady Nadzorczej PLL LOT przełożone

0
Podziel się:

#
dochodzi potwierdzenie informacji o przesunięciu posiedzenia RN
#

# dochodzi potwierdzenie informacji o przesunięciu posiedzenia RN #

09.09. Warszawa (PAP) - Posiedzenie Rady Nadzorczej PLL LOT, którego tematem miały być zmiany w zarządzie firmy, zostało przesunięte z 10 na 21 września - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do spółki. Informację tę potwierdził w czwartek po południu rzecznik firmy Jacek Balcer.

"Zostaliśmy poinformowani o przesunięciu posiedzenia Rady Nadzorczej z najbliższego piątku na 21 września" - powiedział w czwartek PAP Balcer.

Na 21 września zaplanowane jest również Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT. Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do spółki, w porządku obrad WZA zapisany jest punkt dotyczący zmian w składzie RN spółki.

Środowe media poinformowały, że na planowanym na piątek 10 września posiedzeniu Rady Nadzorczej spółki miało dojść do odwołania dwóch członków zarządu PLL LOT. Związkowcy twierdzili, że może chodzić o odwołanie prezesa Sebastiana Mikosza. Sprawy nie chcieli komentować ani minister skarbu Aleksander Grad, ani członkowie rady nadzorczej i kierownictwa spółki.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" w PLL LOT Stefan Malczewski powiedział PAP, że powodem decyzji o ewentualnym odwołaniu Mikosza mogą być ostatnie wydarzenia w spółce. Chodzi m.in. o referendum strajkowe czy konflikt z pilotami. "Wyniki spółki świadczą o tym, czy praca tych ludzi jest efektywna, czy też nie. Podlega to ocenie Rady Nadzorczej i właściciela" - wyjaśnił. Dodał, że w sądzie pracy przeciwko PLL LOT jest ok. 70 spraw, które dotyczą m.in. zwolnień pracowników.

W spółce od kilku miesięcy trwa proces restrukturyzacji. W ramach zwolnień grupowych, które rozpoczęły się w październiku 2009 r., do końca maja tego roku z firmy odeszło 400 osób. Poza tym spółka wypowiedziała umowy o pracę niektórym osobom zatrudnionym w zagranicznych oddziałach firmy. W lipcu br. została wydzielona z LOT-u Baza Techniczna i przekształcona w spółkę LOT Aircraft Maintenance Services, do której przeszło z LOT ok. 850 osób. Z ok. 3 tys. 600 osób, które pracowały w firmie w chwili obejmowania przez Mikosza stanowiska prezesa, nadal jest zatrudnionych ok. 2 tys. 300 pracowników.

PLL LOT za 2009 r. odnotował stratę operacyjną w wysokości 335,3 mln zł; rok wcześniej strata wyniosła 231,9 mln zł. W ubiegłym roku wynik netto spółki był ujemny i wyniósł 168,1 mln zł, a w 2008 roku minus 732,7 mln zł. Wynik brutto w ub.roku wyniósł minus 173 mln zł, natomiast rok wcześniej minus 733,5 mln zł. Strata całej grupy LOT wyniosła w 2009 r. ok. 93 mln zł, rok wcześniej było to ponad 706 mln zł.(PAP)

aop/ bos/ pad/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)