Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powiat tarnowski rozpoczyna remonty dróg za środki z UE

0
Podziel się:

Około 15 mln zł będzie kosztowała modernizacja dróg w powiecie tarnowskim w
Małopolsce. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków europejskich w ramach Małopolskiego
Regionalnego Programu Operacyjnego.

Około 15 mln zł będzie kosztowała modernizacja dróg w powiecie tarnowskim w Małopolsce. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W środę wicemarszałek województwa Roman Ciepiela podpisał z władzami powiatu umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia z Programu, z którego sfinansowane zostanie 85 proc. wartości inwestycji.

Jak poinformował starosta tarnowski Mieczysław Kras przetargi na remonty dwóch dróg: Tarnów-Ryglice oraz Siepietnica-Lubaszowa są już rozstrzygnięte. Roboty zaczną się wiosną, a zakończą jeszcze w 2010 roku. W sumie remonty obejmą prawie 18 km dróg.

Drogi, które zostaną wyremontowane w najbliższych miesiącach, są najbardziej uczęszczanymi trasami zarządzanymi przez powiat tarnowski. W ramach prac zostanie położona nowa nawierzchnia, wybudowane chodniki oraz zatoki i wiaty autobusowe, a także bariery ochronne.

"Korzystne dla samorządu powiatowego jest to, że w 85-proc. modernizacja zostanie przeprowadzona dzięki środkom Unii Europejskiej. Powiat dołoży jedynie 15 proc." - podkreślił Kras.(PAP)

rgr/ bos/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)