Notowania

iran
18.02.2011 12:39

"Powinni zawisnąć". Chcą śmierci liderów

Zwolennicy reżimu irańskiego domagają się kary śmierci dla dwóch liderów opozycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(indigoprime/CC/Flickr)

*Tysiące zwolenników reżimu irańskiego, którzy zebrali się na modły na uniwersytecie w Teheranie, domagali się kary śmierci dla dwóch liderów opozycji: Mir-Hosejna Musawiego i Mehdiego Karubiego, których obwiniają o antyrządowe demonstracje. *

_ Śmierć Musawiemu, śmierć Karubiemu _, a także _ Musawi i Karubi powinni zawisnąć _ - takie okrzyki wznoszono przed rozpoczęciem modlitw.

Musawi i Kaurbi znajdują się w areszcie domowym. Władze oskarżają ich o zorganizowanie demonstracji antyrządowych w poniedziałek. W protestach zwolenników opozycji, pierwszych od ponad roku, uczestniczyło kilka tysięcy ludzi. Protesty odbyły się w Teheranie, w Szirazie na południu kraju, oraz w Isfahanie w środkowej części Iranu. W wyniku starć zginęły dwie osoby.

Wczoraj wieczorem na stronie internetowej Karubiego pojawiła się wiadomość, że jest gotów stanąć przed sądem pod warunkiem, że rozprawa będzie jawna.

Niespokojnie w Teheranie. Zobacz materiał Euronews (ang.):

Musawi i Karubi byli kandydatami w wyborach prezydenckich z czerwca 2009 roku. Ponowny wybór Mahmuda Ahmadineżada na przywódcę Iranu doprowadził wówczas do fali protestów. 27 grudnia 2009 roku doszło do najkrwawszych zamieszek, w których zginęło osiem osób, a kilkudziesięciu zwolenników ruchu reformatorów aresztowano.

Obaj liderzy opozycji irańskiej wystąpili niedawno do władz o zgodę na zorganizowanie wiecu solidarności z demonstrantami w Tunezji i Egipcie. Prokurator generalny odrzucił ich wniosek i ostrzegł przed ewentualnymi konsekwencjami. Władze w Teheranie obawiają się, że manifestacje poparcia dla rewolt w państwach Afryki Północnej mogłyby przerodzić się w antyrządowe demonstracje w samym Iranie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t131924.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/starcia;w;teheranie;smierc;hipokrytom,241,0,772593.html) Starcia w Teheranie: Śmierć hipokrytom! Zwolennicy irańskich władz starli się w Teheranie z antyrządowymi demonstrantami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t90634.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;nie;bedzie;mial;bomby;do;2015;roku,8,0,749576.html) Iran nie będzie miał bomby do 2015 roku Taki pogląd wyraził były szef wywiadu izraelskiego, Meir Dagan.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz