Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powstanie fundacja dla wdów i sierot po funkcjonariuszach BOR

0
Podziel się:

W MSWiA trwaja pracę nad powołaniem fundacji wspierającej wdowy i sieroty
po funkcjonariuszach BOR, którzy zginęli na służbie. Miałaby ona objąć opieką m.in. rodziny
oficerów, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

bEITbIpx

W MSWiA trwaja pracę nad powołaniem fundacji wspierającej wdowy i sieroty po funkcjonariuszach BOR, którzy zginęli na służbie. Miałaby ona objąć opieką m.in. rodziny oficerów, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

"Minister SWiA Jerzy Miller chce, by fundacja działała na podobnych zasadach jak Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, utworzona w 1997 r." - powiedziała PAP rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.

Jak dodała, celem organizacji będzie "wszechstronne wsparcie materialne dla wdów i sierot po funkcjonariuszach BOR". Pomoc ma obejmować m.in.: stypendia naukowe dla dzieci i młodzieży, organizację kolonii i obozów, dofinansowanie kosztów leczenia i rehabilitacji. Środki mają pochodzić m.in. ze zbiórek pieniężnych, darowizn i dotacji.

bEITbIpz

"Oprócz wyżej wymienionej pomocy, rodziny zmarłych funkcjonariuszy otrzymują świadczenia przysługujące im ustawowo - jednorazowe odszkodowanie i odprawę pośmiertną oraz coroczną pomoc finansową na kształcenie osieroconych dzieci" - dodała Woźniak.

W katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 9 funkcjonariuszy BOR, osierocili w sumie ośmioro dzieci. (PAP)

pru/ wkr/ woj/

bEITbIqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)