Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
25.03.2007 11:06

Pożar w klubie nocnym w Moskwie - zginęło 10 osób

Co najmniej najmniej 10 osób zginęło, a cztery zostały ranne w nocy z soboty na niedzielę w pożarze w klubie nocnym w centrum Moskwy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Co najmniej najmniej 10 osób zginęło, a cztery zostały ranne w nocy z soboty na niedzielę w pożarze w klubie nocnym w centrum Moskwy - poinformowało rosyjskie Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Prawdopodobną przyczyną była nieostrożność podczas pokazów z ogniem.

Wśród ofiar śmiertelnych jest jeden cudzoziemiec - obywatel Bułgarii. Stan czworga rannych lekarze określają jako ciężki.

Do tragedii doszło nad ranem, ok. godziny 3.10 czasu moskiewskiego, w lokalu "Club Market 911", znajdującym się na parterze budynku Teatru Lenkom (d. Leninowskiego Komsomołu) przy ulicy Małaja Dmitrowka, nieopodal Placu Puszkina.

Według wstępnych ustaleń, pożar wybuchł w czasie pokazów z ogniem z wykorzystaniem spirytusu. 20-letni barman przez nieostrożność wylał na siebie ok. 200-300 ml płonącego spirytusu. Z jego odzieży ogień przerzucił się na pięciolitrowy kanister ze spirytusem. Płomienie błyskawicznie ogarnęły pobliską scenę.

W momencie pożaru w klubie przebywało ponad 150 osób. W akcji gaszenia uczestniczyło 25 jednostek straży pożarnej.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz