Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
26.11.2012 17:31

Pożar w Niemczech. Kilkanaście osób nie żyje

Czternaście osób zginęło w pożarze, który wybuchł w zakładzie pracy dla niepełnosprawnych w Schwarzwaldzie na południowym zachodzie Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(vxla/CC/Flickr)

Czternaście osób zginęło w pożarze, który wybuchł w zakładzie pracy dla niepełnosprawnych w Schwarzwaldzie na południowym zachodzie Niemiec - podała miejscowa policja.

Według agencji dpa siedem osób zostało rannych. Zakład pracy w uzdrowisku Titisee-Neustadt na terenie kraju związkowego Badenia-Wirtembergia prowadzi Caritas. Zatrudnia on około 120 osób z umysłową bądź ruchową niepełnosprawnością, pracujących przy obróbce drewna.

Pożar wybuchł w poniedziałek około 14.00, gdy w budynku przebywało około 50 osób. Strażakom udało się uratować z płonącego i zadymionego pomieszczenia wielu zatrudnionych.

Przyczyna pożaru nie jest znana. Według gazety _ Badische Zeitung _ w pomieszczeniach magazynowych doszło do eksplozji. Na razie nie ustalono, czy były tam składowane chemikalia. Do akcji gaśniczej wezwano jednostki straży pożarnej z sąsiednich regionów i kilka śmigłowców.

Czytaj więcej w Money.pl
Spłonęła fabryka tekstyliów. Ponad 120 ofiar Walka z ogniem trwała około czterech godzin. Rano straż pożarna podała, że w spalonej budowli odnaleziono już co najmniej 121 ciał.
Pożar kamienicy. Ewakuacja trzech budynków - _ Na poddaszu jednego z budynków wybuchł pożar _ - poinformował rzecznik prasowy podkarpackiej straży pożarnej.
Czwórka małych dzieci zginęła w pożarze Zapaliło się mieszkanie w wielorodzinnym domu w niemieckim Saarbruecken.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz