Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pożar w Rudzie Śląskiej powstał prawdopodobnie od kuchenki gazowej

0
Podziel się

Źródłem pożaru w kamienicy w Rudzie Śląskiej mogła być wadliwie działająca
kuchenka gazowa - wynika z wstępnej opinii biegłego. W pożarze, do którego doszło w sylwestrową
noc, zginęły cztery osoby. Według nadzoru budowlanego kamienica nie nadaje się do zamieszkania.

bEhXrXrF

Źródłem pożaru w kamienicy w Rudzie Śląskiej mogła być wadliwie działająca kuchenka gazowa - wynika z wstępnej opinii biegłego. W pożarze, do którego doszło w sylwestrową noc, zginęły cztery osoby. Według nadzoru budowlanego kamienica nie nadaje się do zamieszkania.

Śledztwo dotyczące tragedii prowadzi rudzka prokuratura. Ma już wstępne wnioski biegłego z zakresu pożarnictwa. "Wynika z nich, że przyczyną pożaru mogła być podłączona do butli kuchenka gazowa" - powiedziała w czwartek PAP zastępca prokuratora rejonowego w Rudzie Śląskiej Małgorzata Wasielke-Podleszańska. Biegły ocenił, że kuchenka mogła działać wadliwie.

"Na ostateczne ustalenia musimy jeszcze jednak poczekać" - zaznaczyła prokurator. Śledczy czekają też na wyniki sekcji zwłok ofiar.

bEhXrXrH

Pożar wybuchł ok. północy i objął praktycznie cały dwukondygnacyjny budynek, składający się z czterech mieszkań i poddasza. Ofiary to sąsiedzi: kobieta i trzech mężczyzn. Strażacy długo przeszukiwali kamienicę w obawie, że ktoś jeszcze może być w środku. Na szczęście, pozostałych mieszkańców nie było w domu.

Jak powiedziano PAP w rudzkim inspektoracie nadzoru budowlanego, kamienica po pożarze nie nadaje się do zamieszkania. Nie jest to równoznaczne z nakazem rozbiórki. O tym, czy budynek będzie remontowany, zdecydują jego właściciele.

Rzecznik rudzkiego magistratu Adam Nowak powiedział PAP, że to prywatny budynek, należący do kilku współwłaścicieli. Tylko jedna osoba była w nim oficjalnie zameldowana. W kamienicy mieszkała m. in. - bez formalnego zameldowania - matka z trójką dzieci. Szczęśliwie noc sylwestrową cała czwórka spędziła u znajomych.

"Otoczyliśmy tę panią opieką i zaoferowaliśmy jej pomoc. Obecnie wraz z dziećmi kobieta mieszka u rodziny. Rozważamy przyznanie jej tymczasowego mieszkania, jeśli będzie taka konieczność" - powiedział Nowak.(PAP)

bEhXrXrN

kon/ bno/

bEhXrXsi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)