Notowania

pożary w polsce
26.12.2013 16:20

Pożary w Polsce. Tragiczne statystyki tegorocznych świąt

W Wigilię i pierwszy dzień świąt strażacy wyjeżdżali w całym kraju 1929 razy, w tym 618 razy do gaszenia pożarów. W pożarach zginęło 7 osób, a 25 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arekolek/CC/Flickr)

W Wigilię i pierwszy dzień świąt strażacy wyjeżdżali w całym kraju 1929 razy, w tym 618 razy do gaszenia pożarów. W pożarach zginęło 7 osób, a 25 zostało rannych. Strażacy pracują też przy usuwaniu skutków wichur w województwach małopolskim i śląskim.

Jak poinformował dzisiaj rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak, dwie osoby zginęły w pożarze budynku gospodarczego w Bydgoszczy. Do tragicznych w skutkach pożarów doszło także w gminie Raszków w województwie świętokrzyskim oraz w Surhowie w województwie lubelskim. W każdym z nich zginęła jedna osoba.

Od wtorku do czwartkowego poranka strażacy wyjeżdżali już 645 razy do usuwania skutków silnych wichur, które objęły Małopolskę i Śląsk.

W województwie małopolskim łącznie zostało zerwanych ponad 50 dachów, z czego połowa - w Zakopanem. Ewakuowano m.in. 27 mieszkańców jednej z kamienic przy Krupówkach. W województwie uszkodzonych zostało ponad 300 samochodów.

W Bielsku-Białej z jednego z budynków wiatr zerwał 700 metrów kwadratowych dachu. Ponadto w całym województwie wiatr powalił wiele drzew, które zerwały linie energetyczne oraz tarasowały drogi.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pożary w polsce, straż pożarna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz