Notowania

wiadomości
09.08.2011 16:02

Poznań: 11. Światowy Przegląd Folkloru "Integracje"

Zespoły folklorystyczne m.in. z Azerbejdżanu, Armenii, Kolumbii i Holandii zaprezentują się w trakcie 11. Światowego Festiwalu Folkloru "Integracje". Festiwal rozpocznie się w poniedziałek 8 sierpnia w Poznaniu i potrwa do 21 sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zespoły folklorystyczne m.in. z Azerbejdżanu, Armenii, Kolumbii i Holandii zaprezentują się w trakcie 11. Światowego Festiwalu Folkloru "Integracje". Festiwal rozpocznie się w poniedziałek 8 sierpnia w Poznaniu i potrwa do 21 sierpnia. *

Artyści z ośmiu zespołów reprezentujących siedem krajów świata będą występować w Poznaniu oraz w Lesznie, Wronkach i Swarzędzu. Gospodarzem festiwalu jest Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF w Poznaniu.

"W festiwalu weźmie udział w sumie ponad 250 tancerzy. Mieszkańcy Wielkopolski w ciągu kilku dni będą mieli okazję poznać i podziwiać folklor tak odmiennych krajów jak Kolumbia, Armenia czy Azerbejdżan" - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej Martyna Poprawska, rzecznik prasowy festiwalu.

Artyści będą nie tylko tańczyć, ale także wspólnie się bawić i prezentować zwyczaje ze swoich stron. Częścią festiwalu jest m.in. turniej sportów tradycyjnych. Festiwalowe dni wieńczyć będą tzw. wieczory narodowe poświęcone poszczególnym krajom z których wywodzą się zespoły.

Wydarzeniu towarzyszyć też będą też korowody artystów, które przejdą ulicami festiwalowych miast.

"Mogłoby się wydawać, że festiwal folklorystyczny odbywający się od tylu lat może się znudzić. Nic bardziej złudnego; festiwal zaskakuje nas z roku na rok swoją świeżością, dynamiką i umiejętnością wiązania tradycji z nowoczesnym prezentowaniem tego rodzaju muzyki" - powiedział rektor poznańskiej AWF prof. Jerzy Smorawiński.

Festiwal zakończy 21 sierpnia koncert finałowy na czterech scenach pt. "Muzyka w folklorze świata", który odbędzie się nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. (PAP)

rpo/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz