Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: Caritas będzie zbierać żywność na targowiskach

0
Podziel się

Zbiórkę żywności na poznańskich targowiskach prowadzić będzie w przyszłym
tygodniu Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Jadłodajnie Caritas codziennie wydają w Poznaniu około
1,3 tys. darmowych ciepłych posiłków i chleb.

bEiexuTF

Zbiórkę żywności na poznańskich targowiskach prowadzić będzie w przyszłym tygodniu Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Jadłodajnie Caritas codziennie wydają w Poznaniu około 1,3 tys. darmowych ciepłych posiłków i chleb.

Przeprowadzana po raz 10. zbiórka żywności ma związek z rozpoczynającym się w niedzielę w Kościele 66. Tygodniem Miłosierdzia. Produkty spożywcze i pieniądze zbierane będą zarówno wśród sprzedawców, jak i kupujących.

"Na wkład do kotła potrzeba dziennie 300 kg ziemniaków, 90 kg włoszczyzny, 90 kg kaszy lub ryżu, kilkadziesiąt kilogramów mięsa lub podrobów. Liczba potrzebujących stale wzrasta. Przychodzą nie tylko bezdomni, ale także bezrobotni, rodziny wielodzietne, emeryci i renciści, których nie stać na ciepły posiłek" - poinformował PAP rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, ks. Maciej Szczepaniak.

bEiexuTH

Zebrane w czasie Tygodnia Miłosierdzia pieniądze zostaną przeznaczone na organizację wigilii dla potrzebujących.

Caritas zbierać będzie produkty żywnościowe dla jadłodajni prowadzonych w Poznaniu przy współpracy zgromadzeń zakonnych Sióstr Albertynek, Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi i Sióstr Urszulanek.

Oprócz jadłodajni w Poznaniu działa jeszcze Jadłodajnia Caritas "Betania" w Lesznie oraz Punkt Wydawania Posiłków w Domu im. Św. Siostry Faustyny w Obornikach i Jadłodajnia Sióstr Franciszkanek w Szamotułach. (PAP)

rpo/ pz/ mag/

bEiexuUi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)