Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: Finał konkursu "Nasze kulinarne dziedzictwo - Smaki Regionów"

0
Podziel się

35 produktów z 15 regionów otrzymało w niedzielę w Poznaniu nagrody konkursu
"Nasze kulinarne dziedzictwo - Smaki Regionów". Laureaci odebrali "Perły 2013" podczas targów
"Smaki Regionów", które do wtorku potrwają w Poznaniu.

bEqCZOet

35 produktów z 15 regionów otrzymało w niedzielę w Poznaniu nagrody konkursu "Nasze kulinarne dziedzictwo - Smaki Regionów". Laureaci odebrali "Perły 2013" podczas targów "Smaki Regionów", które do wtorku potrwają w Poznaniu.

Celem konkursu jest promocja regionalnych produktów i ich popularyzacja wśród konsumentów.

W finałach regionalnych do konkursu głównego nominowano 60 produktów i dań z 15 regionów. W tym roku wyróżniono 35 produktów i dań m.in. ślężański olej rzepakowy, chleb żytni na zakwasie i kozim mleku, dzika pieczonego w skórze z farszem czy nalewkę na owocach z czarnego bzu.

bEqCZOev

Na finale konkursu, który odbył się w trakcie targów "Smaki regionów" obecny był minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Powiedział, że resort, tak jak do tej pory, będzie wspierać produkty regionalne, lokalne i tradycyjne. "Chcemy skrócić łańcuch drogi tych produktów do sklepów, żeby towary były świeższe i zdrowsze" - dodał.

"Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" to konkurs na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz najlepsze danie i potrawę regionalną. Konkurs jest organizowany od 2000 roku.

Organizatorem współzawodnictwa, odbywającego się pod patronatem ministra rolnictwa i marszałków województw, jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Związek Województw RP. (PAP)

mat/ pz/

bEqCZOeW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)