Notowania

poznań
02.11.2010 16:32

Poznań: Prezydent miasta przedstawił swój program wyborczy

"Jeszcze więcej dla Poznania" - pod takim hasłem w wyborach na prezydenta miasta startuje obecny jego obecny gospodarz Ryszard Grobelny. "Więcej miejsc przyjaznych mieszkańcom, imprez sportowych i kulturalnych" - zapowiedział we wtorek prezydent.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jeszcze więcej dla Poznania" - pod takim hasłem w wyborach na prezydenta miasta startuje obecny jego obecny gospodarz Ryszard Grobelny. "Więcej miejsc przyjaznych mieszkańcom, imprez sportowych i kulturalnych" - zapowiedział we wtorek prezydent.

"Jestem kandydatem niezależnym - moje decyzje nie będą uzależnione od rozgrywek polityków. Gwarantuję, że w każdej sytuacji dbać będę o interes Poznania i jego mieszkańców" - napisał w swoim programie wyborczym.

Obecnego prezydenta w kampanii wspierać będą kandydaci na radnych z jego komitetu wyborczego.

Prezentację swojego programu Grobelny rozpoczął od ochrony zdrowia - zgłosił projekt powołania Miejskiego Rzecznika Praw Pacjenta. "Ale nie ma to być osoba, która będzie zbierała skargi na lekarzy, że źle leczą, będzie to rzecznik, który będzie monitorował i dbał o przestrzeganie dobrego funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w mieście" - podkreślił Grobelny.

Zapowiedział też dalszy rozwój komunikacji zbiorowej w mieście i aglomeracji, poszerzenie monitoringu bezpieczeństwa oraz działania prowadzące do powstania nowych miejsc pracy.

"W obecnej kadencji w Poznaniu powstało około dwóch tysięcy nowych miejsc pracy i to w sektorze firm innowacyjnych, jak i wśród małych i średnich przedsiębiorstw" - dodał Grobelny.

W nowej kadencji obecny prezydent chce też wspierać rozwój edukacji dzieci czy rozwój poznańskich wyższych uczelni. Chce stworzyć możliwości dla zwiększenia aktywności kulturalnej mieszkańców poprzez uruchomienie nowych instytucji kulturalnych w zabytkowych obiektach byłej gazowni czy również nieczynnej rzeźni miejskiej.

Zadeklarował, że doprowadzi do powstania filmu fabularnego na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego (obchody zaplanowano na 2018 rok - PAP) oraz zorganizowanie Poznańskiej Olimpiady Młodzieży.

Prezydent chciałby też, aby wszystkie przedsięwzięcia związane z organizacją Euro 2012 na stałe wpisały się w krajobraz miasta. "Niech to wszystko służy poznaniakom na zawsze, a nie tylko na czas Euro" - powiedział Grobelny.

O urząd prezydenta Poznania ubiega się sześciu kandydatów. Oprócz obecnego prezydenta są to: kandydat PiS Tadeusz Dziuba - były wojewoda wielkopolski, kandydat PO Grzegorz Ganowicz - przewodniczący rady miasta, kandydat SLD Dariusz Jacek Bachalski - przedsiębiorca, wystawiony przez Stowarzyszenie My-Poznaniacy Jacek Jaśkowiak - doradca finansowy i kandydat komitetu wyborczego Aktywny Poznań Piotr Quandt - urzędnik starostwa powiatowego. (PAP)

kpr/ ju/ gma/ par/

Tagi: poznań, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz