Notowania

sąd
24.11.2009 15:44

Poznań: Sąd aresztował dilerów narkotykowych

Sześć osób zamieszanych w handel narkotykami na dużą skalę aresztował we wtorek sąd w Poznaniu - poinformował PAP prokurator Andrzej Laskowski z prokuratury apelacyjnej w Poznaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sześć osób zamieszanych w handel narkotykami na dużą skalę aresztował we wtorek sąd w Poznaniu - poinformował PAP prokurator Andrzej Laskowski z prokuratury apelacyjnej w Poznaniu.

W poniedziałek policjanci z CBŚ wkroczyli jednocześnie do mieszkań w Legnicy, Nowej Soli i Bolesławcu. Jeden z podejrzanych został zabrany z aresztu śledczego w Opolu.

W Legnicy zatrzymano rezydenta gangu w tym mieście Piotra A., pseudonim Goodwey. Kolejni zatrzymani to Ewa S., Sebastian M. - pseudonim Meyson i Tomasz D. wszyscy z Nowej Soli. Ostatni z zatrzymanych to Bartosz B. - pseudonim Borys został zabrany przez policjantów z aresztu śledczego w Opolu, gdzie trafił wcześniej w związku z inną sprawą.

Prokuratura postawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlu narkotykami. Wszyscy podejrzani wprowadzili na rynek znaczne ilości narkotyków. Łącznie śledczy udokumentowali 24,4 kg amfetaminy i ponad kilogram marihuany.

Policjanci podczas przeszukania mieszkań znaleźli tabletki ekstazy, pojemniki po marihuanie, wagi elektroniczne oraz dwie sztuki broni. Zatrzymani to wspólnicy podejrzanych, których zatrzymano w lutym i sierpniu tego roku.

W lutym 2009 roku policjanci z CBŚ wpadli na trop kurierów narkotykowych. W podpoznańskim Stęszewie w zasadzkę wpadli trzej mężczyźni. Warszawski kurier chciał przekazać 3 kg amfetaminy dwóm odbiorcom z Dolnego Śląska.

W tej samej sprawie sierpniu 2009 r. zatrzymano sześciu innych przestępców z Legnicy, Jawora i Głogowa. Wśród zatrzymanych wówczas osób byli mężczyźni, którzy założyli i kierowali tą grupa przestępczą.

Według szacunków policji, zlikwidowany gang narkotykowych dilerów mógł wprowadzić na rynek kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy i innych narkotyków. Łącznie w tej sprawie zatrzymano 15 osób. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadanie i handel narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia.(PAP)

kpr/ pz/ jbr/

Tagi: sąd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz