Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 08:10

Poznań: W sobotę rusza Głos Rock Festiwal

Koncerty pięciu zespołów składają się na tegoroczny Głos Rock Festiwal. Na inauguracji w poznańskim Klubie Blue Note w sobotę wystąpi Voo Voo. W Poznaniu zagrają także Yogi Lang, Fish, The Soft Machine i HCC.

Podziel się
Dodaj komentarz

Koncerty pięciu zespołów składają się na tegoroczny Głos Rock Festiwal. Na inauguracji w poznańskim Klubie Blue Note w sobotę wystąpi Voo Voo. W Poznaniu zagrają także Yogi Lang, Fish, The Soft Machine i HCC.

"Rock może być szlachetny, dobrze zagrany i na najlepszym sprzęcie. Chcemy, żeby nasz festiwal prezentował taką właśnie muzykę" - Powiedział PAP Marcin Kostaszuk z redakcji "Głosu Wielkopolskiego", który jest współorganizatorem festiwalu.

Według producenta imprezy Krzysztofa Ranusa, festiwal stawia na sprawdzonych wykonawców.

"Stawiamy na muzyków sprawdzonych, ale ciągle jeszcze mających wiele do powiedzenia. Zagrają głównie wykonawcy zagraniczni, ale nie mogło zabraknąć miejsca dla Wojtka Waglewskiego i jego Voo Voo" - powiedział PAP Ranus.

Po Voo Voo, 20 marca zagra w Poznaniu Yogi Lang - niemiecki wokalista, na co dzień frontman zespołu RPWL, który zaprezentuje utwory ze swojego solowego albumu "No Decoder".

30 marca w Blue Nocie zaśpiewa Fish - szkocki wokalista, który sławę zdobył w latach 80. ubiegłego wieku w barwach zespołu Marillion. Fish zagra w towarzystwie Franka Ushera i Fossa Pattersona

12 maja na jedynym koncercie w Polsce zagra Soft Machine, zespół, który zaczynał w latach 60. razem z grupą Pink Floyd.

"Gilmour i Waters oraz reszta Floydów postawiła sobie wtedy za cel granie progresywnego rocka, natomiast John Marshall i Soft Machine zaproponowali progresywny jazz. Dziś grają muzykę bliską Mahavishu Orchestra - powiedział PAP Krzysztof Ranus.

Festiwal zakończy koncert zespołu HCC, który tworzą dwaj muzycy zespołu Ten Years After.

"HCC to zespół najbliższy memu sercu. Leo Lyons i Joe Gooch tworzą muzykę bliższą korzeniom bluesa, ale z bardzo rockandrollowym wykopem" - uważa Krzysztof Ranus.

Wszystkie koncerty festiwalu będą odbywały się w poznańskim klubie Blue Note.(PAP)

kpr/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz