Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poznańskie lotnisko znów wstrzymało loty

0
Podziel się:

Z powodu gęstej mgły poznańskie lotnisko Ławica przed wieczorem ponownie wstrzymało ruch samolotów.

Poznańskie lotnisko znów wstrzymało loty
(Tab59/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bFfJoMnF

Z powodu gęstej mgły poznańskie lotnisko Ławica przed wieczorem ponownie wstrzymało ruch samolotów. Widoczność na lotnisku nie przekracza kilkudziesięciu metrów.

aktualizacja 20:07

Mgła ograniczyła funkcjonowanie poznańskiego lotniska. Przyloty i odloty zostały odwołane, były opóźnione bądź samoloty przekierowywano do innych miast. W ciągu dnia jedynie przez kilka godzin po południu udało się wystartować kilku opóźnionym samolotom, lotnisko przyjęło też niektóre zaplanowane loty.

bFfJoMnH

Przed wieczorem mgła ponownie zaczęła gęstnieć. Jak powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka poznańskiego portu lotniczego Hanna Surma, wiele wskazuje na to, że do poniedziałku nie uda się zrealizować już żadnych operacji lotniczych.

_ - Po godzinie 16.00 samoloty, które miały lądować w Poznaniu, były już przekierowywane lub odwoływane. Mieliśmy też dwa odwołane i dwa przekierowane odloty. Między godz. 21 a północą mamy zaplanowanych pięć przylotów i dwa odloty. Prawdopodobnie operacje te na naszym lotnisku się nie odbędą _ - powiedziała Surma.

Czytaj więcej w Money.pl
Mgła nad lotniskiem. Uważaj na utrudnienia Widoczność na pasie startowym w piątek po południu wynosiła około 300 metrów. Według prognoz, w najbliższym czasie ma się ona stopniowo poprawiać.
Duże lotnisko podwoiło przepustowość Zakończone projekty podwajają przepustowość portu w jego części lotniczej.
Lotnisko chce płacić mieszkańcom za hałasy Zarząd poznańskiego lotniska zaproponował mieszkańcom ugodowe wypłacanie odszkodowań z tytułu ustanowienia obszaru.
bFfJoMoi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)