Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracownicy Polskiego Radia przed Radą Nadzorczą ws. Targalskiego

0
Podziel się:

Kilkudziesięciu pracowników Polskiego Radia
składa we wtorek wyjaśnienia przed Radą Nadzorczą spółki, w
sprawie zarzutów o naganne ich traktowanie przez członka zarządu
Jerzego Targalskiego. Od kilku tygodni pozostaje on zawieszony w
obowiązkach.

bFfDpknF

Kilkudziesięciu pracowników Polskiego Radia składa we wtorek wyjaśnienia przed Radą Nadzorczą spółki, w sprawie zarzutów o naganne ich traktowanie przez członka zarządu Jerzego Targalskiego. Od kilku tygodni pozostaje on zawieszony w obowiązkach.

Wtorkowe przesłuchania mają zdecydować o tym, czy RN odwoła Targalskiego czy też przywróci go w prawach członka zarządu.

Do tej pory przed RN zeznawali m.in, Maria Szabłowska oraz jej mąż Marek Lipiński, Tadeusz Sznuk, Małgorzata Słomkowska oraz Joanna Dukaczewska.

bFfDpknH

RN spotkała się też z członkami Krajowej Komisji Etyki, która przygotowuje raport w sprawie Targalskiego. Wyjaśnienia składał też sam Targalski, którego Rada wezwała raz jeszcze na późniejsze godziny.

Przed RN we wtorek ma się jeszcze stawić grupa osób o których przesłuchanie wnioskował Targalski. Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP, są na niej zarówno osoby z którymi omawiał on kandydatury do zwolnień, są też pracownicy Polskiego Radia skreśleni z listy typowanych do zwolnień, jak i sami zwolnieni.

Przy okazji przeprowadzanych przez radio zwolnień grupowych w mediach ukazały się wypowiedzi Targalskiego m.in. o tym, że w PR "średnia wieku jest bliska tej na cmentarzu" oraz że "jak się puści w obozie koncentracyjnym miły głos, to też ludzie się z nim zżyją" (o popularności Tadeusza Sznuka).

"Gazeta Wyborcza" przytaczała też relację Marii Szabłowskiej, której Targalski miał powiedzieć, że musi ona odejść z radia, bo on czyści je ze "złogów gierkowsko-gomułkowskich" i że "dookoła widzi same stare kobiety".

bFfDpknN

Targalski temu zaprzeczył, a publikacje "GW" określił jako "bezprzykładny, personalny i wyjątkowo niehonorowy atak" na niego. Zapowiedział też pozew zarówno przeciwko autorce tekstu, jak i samej "GW".(PAP)

js/ gdy/ wkr/ rod/

bFfDpkoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)