Notowania

wypadek
27.09.2010 08:52

Prasa o wypadku autokaru: Horror na autostradzie

W niemieckich gazetach nie brak wstrząsających relacji. Ludzie umierali lekarzom na asfalcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bright Meadow/CC/Flickr)

*W niemieckich gazetach nie brak wstrząsających relacji z wypadku* polskiego autokaru pod Berlinem.

_ - Już z zewnątrz było widać zwłoki. Ratownik w szoku: Tak ciężkiego wypadku jeszcze nie przeżyłem. To najgorsza akcja w moim życiu _ - relacjonował w wydaniu internetowym dziennik _ Bild _.

fot: PAP/EPA_ fot: PAP/EPA _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/wypadek;polskiego;autokaru;w;niemczech,galeria,4286,0.html)O przerażających scenach na miejscu wypadku pisze też dziennik _ Die Welt _. _ - Ludzie umierali lekarzom tu na asfalcie i nie mogliśmy nic na to poradzić. To takie okropne _ - powiedział gazecie strażak, uczestniczący w akcji.

Psycholog Klaus Scholz, który był na miejscu akcji już dziesięć minut po wypadku, opowiada, że _ ludzie krzyczeli i błąkali się wokół _.

_ - Koszmarny koniec wakacyjnej podróży _ - tytułuje relację dziennik _ Berliner Kurrier _. - _ Ciała wiszą na oknach. We wraku polskiego autokaru leżą umierający urlopowicze. To najgorszy wypadek, jaki przeżył ten region _ - opisuje gazeta.

_ - Pomiędzy rozproszonymi na autostradzie częściami pojazdu leżą buty i inne rzeczy osobiste pasażerów. Pośrodku stoi zgnieciony srebrny autokar, przednia i boczne szyby zniszczone, przednia część rozerwana. Wewnątrz leżą zabici _ - opisuje miejsce wypadku dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _.

Gazeta ta dodaje, że _ polskie autokary uchodzą za względnie niebezpieczne _. _ Przyczyną wypadków w Polsce i za granicą często jest zły stan techniczny pojazdów, przemęczeni kierowcy albo zbyt szybka jazda. To, czy w wypadku na A10 znaczenie miało przemęczenie kierowcy albo zła pogoda, musi jeszcze zostać wyjaśnione _ - pisze _ Sueddeutsche Zeitung _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t111714.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/odwiedza;bliskich;ktorzy;ucierpieli;w;wypadku;autokaru,207,0,682191.html) Odwiedzą bliskich, którzy ucierpieli w wypadku autokaru O czwartej nad ranem rodziny poszkodowanych wyjechały do swoich krewnych leczonych w berlińskich szpitalach. W wypadku, który wydarzył się wczoraj przed południem 29 osób zostało poważnie rannych. Zginęło 13.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t111749.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/merkel;zlozyla;kondolencje;polakom,191,0,682175.html) Merkel złożyła kondolencje Polakom Władze Brandenburgii zarządziły opuszczenie flag do połowy masztów.
Tagi: wypadek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz