Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawie 42 tys. uczniów uczestniczyło w "Dniu Przedsiębiorczości"

0
Podziel się:

Prawie 42 tys. uczniów z 613 szkół ponadgimnazjalnych oraz około 18 tys.
firm i instytucji uczestniczyło w tym roku w VI edycji "Dnia Przedsiębiorczości". W poniedziałek
najaktywniejsze szkoły i firmy biorące udział w akcji otrzymały wyróżnienia w Pałacu Prezydenckim.

bEKnqCLF

*Prawie 42 tys. uczniów z 613 szkół ponadgimnazjalnych oraz około 18 tys. firm i instytucji uczestniczyło w tym roku w VI edycji "Dnia Przedsiębiorczości". W poniedziałek najaktywniejsze szkoły i firmy biorące udział w akcji otrzymały wyróżnienia w Pałacu Prezydenckim. *

"Dzień Przedsiębiorczości" - pod honorowym patronatem Lecha Kaczyńskiego - to ogólnopolski program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowany w tym roku 2 kwietnia. Poprzez kilkugodzinne praktyki w wybranym miejscu pracy uczniowie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o danym zawodzie.

W poniedziałek 21 najaktywniejszych szkół i 22 najaktywniejsze firmy oraz instytucje otrzymały specjalne dyplomy i statuetki podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim.

bEKnqCLH

Jedna z uczennic - Daria Sosińska z I LO w Krotoszynie została nagrodzona w kategorii "Najlepszy Fotoreportaż" za prezentację z pobytu w laboratorium analiz lekarskich.

Minister w Kancelarii Prezydenta Ewa Junczyk-Ziomecka, składając gratulacje laureatom, podkreśliła, że "Dzień Przedsiębiorczości" pomaga młodym ludziom zobaczyć świat zawodowy, o którym marzą.

"Firmy, instytucje wprowadzają uczniów ze szkół w świat pracy, który jest im kompletnie nieznany. (+Dzień Przedsiębiorczości+) daje możliwość, by młody człowiek zobaczył, czy naprawdę chce być lekarzem, dziennikarzem, celnikiem, czy policjantem" - podkreśliła Junczyk-Ziomecka.

"Większość młodych ludzi jest w panice, bo nie wie, kim ma być, gdzie ma zdawać na studia, gdzie szukać dla siebie miejsca pracy. +Dzień Przedsiębiorczości+ ułatwia podjęcie takiej decyzji i wielu pomaga zobaczyć, jak ten świat zawodowy, o którym się marzy wygląda" - dodała.

bEKnqCLN

Zaznaczyła, że w ciągu ostatnich czterech lat, w akcji tej uczestniczyło 160 tys. uczniów, blisko 69 tys. firm oraz 2300 szkół.

Organizatorem programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości (FMP). Od pierwszej edycji Gala Przedsiębiorczości jest organizowana we współpracy z Kancelarią Prezydenta.

FMP jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej i społeczeństwie obywatelskim, umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide - najstarszej na świecie organizacji (działa w ponad stu krajach) zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi.(PAP)

dol/ bos/ jbr/

bEKnqCMi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)