Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prawie 48 mln zł na transport autobusowy na Podkarpaciu

0
Podziel się

Prawie 48 mln zł przeznaczył zarząd województwa podkarpackiego na rozwój
linii komunikacyjnych i zakup nowych autobusów. W sumie dofinansowanych będzie 10 projektów;
pieniądze pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

bEiIxeLF

Prawie 48 mln zł przeznaczył zarząd województwa podkarpackiego na rozwój linii komunikacyjnych i zakup nowych autobusów. W sumie dofinansowanych będzie 10 projektów; pieniądze pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Jak poinformowała PAP w piątek rzeczniczka marszałka podkarpackiego Aleksandra Gorzelak-Nieduży, dzięki funduszom unijnym zakupionych zostanie 80 nowych autobusów, a 88 kolejnych będzie zmodernizowanych.

"Wśród gmin, które uzyskały dofinansowanie, są m.in.: Przemyśl, Cieszanów, Krosno i Stalowa Wola. Na przykład w tej ostatniej gminie za ponad 7 mln zł dotacji uruchomione zostaną nowe linie komunikacyjne oraz zakupiony zostanie nowoczesny tabor i infrastruktura techniczna dla miejscowego Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej" - dodała rzeczniczka.

bEiIxeLH

Z kolei w Przemyślu wprowadzone zostanie alternatywne zasilanie autobusów sprzężonym gazem ziemnym - CNG. Mieszkańcy Krosna natomiast będą mogli korzystać z tzw. biletu elektronicznego. Pieniądze zostaną również przeznaczone na budowę i modernizację przystanków, zajezdni i zatoczek autobusowych w mieście.

Jak zaznaczył marszałek województwa podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, jest to pierwszy nabór wniosków dotyczący tak ważnej dla samorządów i ich mieszkańców kwestii - autobusowego transportu publicznego.

"Istotne jest także to, że wszyscy wnioskodawcy, którzy złożyli prawidłowo przygotowane wnioski, zostali wybrani do dofinansowania. Teraz mają trzy miesiące na dostarczenie pozostałej dokumentacji. Jeżeli spełnią ten wymóg, podpiszemy z nimi umowy" - wyjaśnił Cholewiński.

W ramach RPO Podkarpacie ma do wydania 1 mld 136 mln euro. (PAP)

bEiIxeLN

huk/ pad/ gma/

bEiIxeMi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)