Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
28.04.2012 06:52

Premier Chin w Polsce zobaczył kraj "prący do przodu"

W ostatnim dniu wizyty w Polsce, szef chińskiego rządu podczas nieoficjalnej części pobytu odwiedził Kraków oraz zwiedził były niemiecki obóz Auschwitz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Na stronie internetowej kancelarii premiera ukazało się skierowane do Polaków historyczne wystąpienie premiera Chin Wen Jiabao, podsumowujące jego wizytę w Polsce.

_ - Czasy się zmieniły, ale prawdziwa przyjaźń pozostaje niezmienna. Spotkałem się tutaj wraz ze swoją delegacją z serdecznym i przyjaznym przyjęciem. Ujrzeliśmy dynamiczną i prącą do przodu w swoim rozwoju Polskę. Budzi to w nas ogromną radość oraz szacunek _ - powiedział premier Chin w wystąpieniu.

Jak dodał, _ strona chińska w pełni zrealizuje złożone w Warszawie obietnice, w tym wysyłania do państw regionu misji handlowo-inwestycyjnych, ustanowienia specjalnej linii kredytowej w wysokości 10 miliardów USD oraz funduszu wspierania inwestycji w wysokości 500 mln USD _. _ Chcemy wspólnymi wysiłkami doprowadzić do realizacji wszystkich tych inicjatyw _ - powiedział premier Chin.

Wczoraj, w ostatnim dniu wizyty w Polsce, szef chińskiego rządu podczas nieoficjalnej części pobytu odwiedził Kraków oraz zwiedził były niemiecki obóz Auschwitz.

Podczas wizyty w Warszawie szefowie rządów Polski i Chin wzięli udział w Forum Gospodarczym Polska-Europa Środkowa-Chiny w hotelu Hilton. Ponadto Donald Tusk i Wen Jiabao spotkali się z 15 szefami i wiceszefami rządów państw z Europy Środkowej i Południowej. Szef chińskiego rządu zapowiedział m.in. działanie na rzecz zwiększenia wymiany handlowej z Europą Środkową.

Czytaj więcej o relacjach polsko-chińskich:
Kopacz zadowolona. Jest duży potencjał Marszałek Sejmu Ewa Kopacz uważa, że polsko-chińskie relacje mają duży potencjał rozwoju.
Oto symbol sukcesu i rozwoju według Tuska Premier zachęcał do rozwijania współpracy _ na skalę obu kontynentów _.
Tagi: chiny, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz