Notowania

premier
02.09.2009 20:50

Premier Grecji zapowiada wcześniejsze wybory parlamentarne

Premier Kostas Karamanlis zapowiedział w środę przeprowadzenie w Grecji przedterminowych wyborów parlamentarnych z uwagi na konieczność podjęcia niezbędnych działań w celu walki z negatywnymi skutkami światowego kryzysu gospodarczego. Nie podał jednak ich daty.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Kostas Karamanlis zapowiedział w środę przeprowadzenie w Grecji przedterminowych wyborów parlamentarnych z uwagi na konieczność podjęcia niezbędnych działań w celu walki z negatywnymi skutkami światowego kryzysu gospodarczego. Nie podał jednak ich daty. *

Według źródeł rządowych, na które powołuje się agencja Reuters, wybory mają się odbyć 4 października.

"Aby wyjść z kryzysu, trzeba rozjaśnić krajobraz polityczny i podjąć serię koniecznych działań. Rok 2010 będzie rokiem trudnym i rozstrzygającym. Trzeba, aby Grecy wybrali rząd, który będzie zdolny wyprowadzić kraj z tego kryzysu" - powiedział Karamanlis w telewizyjnym orędziu do narodu.

Karamanlis nawiązał do "negatywnego wpływu kryzysu na finanse publiczne, który nadszedł do Grecji z opóźnieniem w stosunku do innych krajów europejskich".

Grecja, której PKB rósł w ostatnich latach o ok. 4,4 procent, spodziewa się, że w 2009 roku jego wzrostu jedynie o 1,1 procent. Jednak Komisja Europejska uważa, że będzie on ujemny i prognozuje minus 0,9 procent. (PAP)

jo/ mc/

4674335 4674608

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz