Notowania

premier
09.07.2009 14:48

Premier: mam pełne zaufanie do Grasia

# dochodzi wypowiedź ministra Kownackiego #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź ministra Kownackiego #

09.07. Warszawa (PAP) - Donald Tusk zapewnił w czwartek, że ma pełne zaufanie do rzecznika rządu Pawła Grasia. W ten sposób premier odniósł się do zarzutów medialnych dotyczących relacji Grasia ze spółką Agemark i jej właścicielem, Niemcem Paulem Roglerem.

Jak donosiły media, Graś od 2003 roku był członkiem zarządu spółki Agemark należącej do Niemca Paula Roglera. Według "Rzeczpospolitej", z akt Krajowego Rejestru Sądowego spółki Agemark wynika, że Graś nie zrezygnował z zasiadania w zarządzie także jako minister nadzorujący specsłużby (pełnił to stanowisko do listopada 2007 roku do stycznia 2008 roku); odszedł z firmy dopiero w marcu 2009 r., gdy został rzecznikiem rządu.

"Super Express" napisał, że Graś i jego żona, która nadal pracuje w spółce Agemark, za darmo mieszkają w willi należącej do niemieckiego biznesmena. PiS domaga się wyjaśnień od premiera i - gdyby wątpliwości ws. Grasia się potwierdziły - natychmiastowej jego dymisji.

"Rozmawiałem kilka razy z Pawłem Grasiem w tej sprawie" - powiedział premier dziennikarzom po spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Jak dodał, Graś jest jego i rządu "drugą twarzą, a często pierwszą". Dlatego - zaznaczył premier - "wiarygodność Pawła Grasia jest kluczowa, aby mógł sensownie sprawować swój urząd". "I także moje zaufanie do Pawła Grasia jest niezbędne" - zaznaczył.

"Mam pełne zaufanie do Pawła Grasia" - podkreślił Tusk.

"Wyjaśnienie Pawła Grasia - zarówno jeśli chodzi o stronę prawną, jak i życiową - absolutnie mnie uspokaja, zresztą mam poczucie, że współpraca z Pawłem Grasiem to jest współpraca z człowiekiem niezwykłej uczciwości osobistej" - powiedział szef rządu.

Według Tuska to, że opozycja "będzie szukała każdego pretekstu, aby trochę życie utrudnić (rządowi), to jej prawo i on dobrze to rozumie", ale z ministra Grasia, jego pracy i postawy życiowej, jest "bardzo zadowolony".

Szef prezydenckiej kancelarii Piotr Kownacki powiedział dziennikarzom, że sprawa kontaktów Grasia z firmą Agemark nie była przedmiotem czwartkowej rozmowy Lecha Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem. "To jest wewnętrzna sprawa rządu, ocen, których dokonuje premier. Nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie" - dodał. (PAP)

ann/ eaw/ ura/ gma/

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz