Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier Mołdawii spotkał się z prezydentem Wrocławia

0
Podziel się

O polskiej polityce wschodniej i współpracy na poziomie samorządowym
rozmawiali premier Mołdawii Vlad Filat i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, którzy w czwartek
rano spotkali się w stolicy Dolnego Śląska.

bEgxCuZN

O polskiej polityce wschodniej i współpracy na poziomie samorządowym rozmawiali premier Mołdawii Vlad Filat i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, którzy w czwartek rano spotkali się w stolicy Dolnego Śląska.

Filat przyjechał do Wrocławia na rozpoczynające się w czwartek dwudniowe posiedzenie prezydium Grupy Europejskiej Partii Ludowej, ale wcześniej rozmawiał z prezydentem miasta. "Rozmowy dotyczyły relacji polsko-mołdawskich i polskich inicjatyw wschodnich oraz możliwości nawiązania współpracy między Wrocławiem i miastami mołdawskimi" - powiedział Filat.

Dutkiewicz powiedział, że spotkanie miało charakter "na pół prywatny, na pół oficjalny". "Mołdawia jest państwem bardzo proeuropejsko nastawionym, więc wszystkie kontakty z państwami należącymi do UE są dla niej bardzo ważne" - mówił prezydent.

bEgxCuZP

Po spotkaniu Filat udał się na posiedzenie prezydium Grupy Europejskiej Partii Ludowej, w którym udział wezmą także m.in. przewodniczący PE Jerzy Buzek oraz lider białoruskiego opozycyjnego ruchu "O Wolność" Alaksandr Milinkiewicz.

Rozmowy mają dotyczyć m.in. europejskiej polityki sąsiedztwa oraz energetyki, w tym efektywności energetycznej i bezpieczeństwa.

Od lipca 1999 r. Grupa EPL stanowi największą grupę polityczną w obecnym 736-osobowym Parlamencie Europejskim. 265 europosłów pochodzi z grupy EPL, co stanowi około 37 procent całego parlamentu. Przewodniczącym Grupy EPL jest Joseph Daul, który również przyjedzie do Wrocławia. Członkami EPL są PO i PSL. (PAP)

mic/ son/ jra/

bEgxCvaq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)