Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier: nie zabraknie pieniędzy na pomoc dla przekształcanych szpitali

0
Podziel się:

Niezależnie od tego, ile samorządów
zdecyduje się na przekształcenie szpitali w spółki, każdy uzyska
pomoc gwarantowaną w rządowym programie - zapewnił w poniedziałek
w Olecku premier Donald Tusk podczas regionalnej konferencji
prezentującej rządowy program "Ratujemy polskie szpitale" (tzw.
plan B).

Niezależnie od tego, ile samorządów zdecyduje się na przekształcenie szpitali w spółki, każdy uzyska pomoc gwarantowaną w rządowym programie - zapewnił w poniedziałek w Olecku premier Donald Tusk podczas regionalnej konferencji prezentującej rządowy program "Ratujemy polskie szpitale" (tzw. plan B).

Premier poinformował, że Rada Ministrów w kwietniu podejmie uchwałę w sprawie programu, który przeszedł już konsultacje społeczne. Jak dodał, do udziału w nim zgłosiły się już 82 samorządy - o wiele więcej, niż zakładano.

"Na przekształcenie szpitali, na pomoc dla samorządów (...) pieniędzy nie zabraknie. Powiem więcej: właśnie dlatego, że mamy do czynienia ze światowym kryzysem, właśnie dlatego, że w Polsce budujemy taką solidarną współpracę, rządu, samorządu, ale także przedsiębiorców prywatnych, właśnie dlatego mamy realną szansę uniknąć najgorszych skutków tego kryzysu" - podkreślił Tusk.

"Będę chciał przekonać nie tylko samorządowców, ale także tych, którzy do tej pory przeszkadzali. (...) Nie skazujmy Polaków na cierpienia, na niemożność, na utratę szans na wyzdrowienie, nie skazujmy lekarzy i pielęgniarek na nieustanny konflikt, brak elementarnych środków do leczenia, do opieki nad pacjentami" - dodał premier. (PAP)

pro/ jwo/ malk/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)