Notowania

wiadomości
06.12.2013 14:23

Premier: przed Gowinem trudna droga, jego inicjatywie brakuje energii

Przed Jarosławem Gowinem trudna droga, nie będzie mu łatwo o sukces czy zbudowanie nawet kilkuprocentowego poparcia - tak premier Donald Tusk odniósł się do planów powołania nowej formacji politycznej przez b. polityka PO, działaczy PJN oraz Republikanów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przed Jarosławem Gowinem trudna droga, nie będzie mu łatwo o sukces czy zbudowanie nawet kilkuprocentowego poparcia - tak premier Donald Tusk odniósł się do planów powołania nowej formacji politycznej przez b. polityka PO, działaczy PJN oraz Republikanów.

Premier ocenił w piątek w rozmowie z dziennikarzami, że inicjatywa Gowina "nie ma jakiegoś nadzwyczajnego impetu". "Mamy wszyscy wrażenie, że startuje od wielu, wielu miesięcy, także to jest restart, albo któryś z kolei start tej inicjatywy. Widać, że chyba trochę brakuje tam energii i autentycznego, spontanicznego zaangażowania" - powiedział szef rządu.

"Ja też parę razy w życiu startowałem od zera, więc nikomu nie chcę odbierać nadziei na sukces. Chociaż mówiąc zupełnie serio, mam wrażenie, że trochę znam się na tych sprawach - przed nim naprawdę ciężka droga. Łatwo o sukces czy zbudowanie nawet kilkuprocentowego poparcia na pewno nie będzie" - dodał Tusk.

W sobotę w warszawskim centrum Expo ma nastąpić zwieńczenie ogólnopolskiej akcji Gowina "Godzina dla Polski". Zostanie przedstawiona nazwa nowej formacji, jej logo oraz zarys programowy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, podczas sobotniej konwencji Gowin, działacze PJN i Republikanie planują powołanie nowej partii. Warunkiem jest ostateczne dojście do porozumienia polityków zaangażowanych w tworzenie inicjatywy.

Gowin odszedł z PO na początku września. Uzasadniał, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO były minister sprawiedliwości wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Polityk latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

Po odejściu z PO Gowin zainicjował kampanię społeczną "Godzina dla Polski", która ma skupić ludzi chętnych do pracy dla dobra wspólnego. Na portalu www.1godzina.pl zainteresowani mogą się zarejestrować i zadeklarować, ile czasu mogą poświęcić na taką pracę. Portal służy zgłaszaniu inicjatyw, umożliwia współpracę i wymianę doświadczeń.(PAP)

laz/ eaw/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz