Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier W. Brytanii zapowiada trudny rok

0
Podziel się:

David Cameron wprowadza w życie duży program oszczędnościowy. Będą zwolnienia w administracji.

Premier W. Brytanii zapowiada trudny rok
(ec.europa.eu)

Premier David Cameron w noworocznym przesłaniu do Brytyjczyków przyznał, że rok 2011 nie będzie łatwy, ponieważ rząd musi podjąć decyzje trudne. Są one jednak konieczne dla ożywienia gospodarki kraju.

_ - Program, który realizujemy jest istotny, ponieważ ustawia gospodarkę i kraj na właściwej drodze _ - powiedział Cameron. _ - Jeśli rozwiążemy nasze problemy i skorzystamy z możliwości, które mamy, to Wielka Brytania może być międzynarodowym sukcesem rozpoczynającej się dekady _ - dodał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t20095.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zadluzenie;wielkiej;brytanii;eksploduje,161,0,495265.html) Zadłużenie Wielkiej Brytanii eksploduje
Wraz z początkiem nowego roku obrachunkowego 4 kwietnia, wejdą w życie zapowiedziane wcześniej cięcia wydatków rządowych, które przełożą się na zwolnienia w administracji publicznej, redukcję świadczeń socjalnych i zmniejszenie zamówień publicznych.

Wcześniej od 4 stycznia zacznie obowiązywać 20. procentowa stawka VAT-u. Związki zawodowe zapowiadają _ gorącą wiosnę _. Wcześniej niezadowoleniu z powodu potrojenia opłat za studia dali wyraz studenci.

Cameron podkreślił, że działania koalicji podyktowane są interesem narodowym Wielkiej Brytanii. Zaprzeczył zarazem, by polityka gospodarcza i finansowa rządu podyktowana była względami ideologicznymi.

Krytycy koalicji porównują rządowy plan cięć wydatków z radykalnym programem zaciskania pasa wprowadzonym 30 lat temu przez ówczesną premier Margaret Thatcher.

_ - Ani ja, ani Nick Clegg (wicepremier) nie zaangażowaliśmy się w politykę po to, by ciąć wydatki. Ale w ostatecznym rozrachunku w polityce idzie o narodowy interes _ - powiedział Cameron.

Poparcie dla konserwatystów wynosi około 40 procent jest nieco wyższe niż było w czasie wyborów z maja 2010 roku. Popularność torysów wzrosła, ponieważ część wyborców zniechęciła się do liberałów - koalicyjnego partnera konserwatystów.

Utworzeniu koalicji konserwatystów z liberalnymi demokratami towarzyszyły zapowiedzi nowego stylu uprawiania polityki, dotychczas stojącego pod znakiem polaryzacji na dwie partie: torysów i laburzystów oraz liberałów sprowadzonych do roli statystów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t75768.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/brytyjskie;banki;dzwigaja;sie;po;kryzysie,4,0,651524.html) Brytyjskie banki dźwigają się po kryzysie Po pierwszym półroczu rentowność odzyskał właśnie Lloyds. Dobre wyniki ma reszta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/europa;kloci;sie;o;nowy;podatek;od;bankow,165,0,668837.html) Europa kłóci się o nowy podatek od banków Brytyjczycy i Niemcy liczą na spory zysk, Włosi są zdecydowanie przeciw.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)