Notowania

pis
10.05.2009 14:17

Premier: w przyszłą niedzielę otwarte dla mediów debaty z kandydatami PiS

Premier Donald Tusk wezwał liderów list Platformy, aby w przyszłą niedzielę w miastach-stolicach okręgów zorganizowali otwarte dla mediów debaty z kandydatami PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Donald Tusk wezwał liderów list Platformy, aby w przyszłą niedzielę w miastach-stolicach okręgów zorganizowali otwarte dla mediów debaty z kandydatami PiS. *

"Umówmy się ze wszystkimi głównymi oponentami, z tymi którzy nie mają przekonania, że rozmowa i dialog są lepsze od konfliktu, a więc z list PiS, w przyszłą niedzielę w każdym z miast, które są stolicami okręgów o dwunastej, w samo południe" - powiedział szef rządu w Krakowie na konwencji wyborczej PO.

"Jestem o tym przekonany, liderzy naszych list usiądą, zaproszą dziennikarzy, poprowadzą debatę ze swoimi głównymi konkurentami. Krzesło na każdego z was będzie czekać (...), gdziekolwiek będziecie gotowi tę rękawicę podjąć" - powiedział Tusk.

"Nie ma prawa ubiegać się o głosy Polaków ten, kto tchórzy przed debatą" - podkreślił.

Donald Tusk zaapelował też do Zbigniewa Ziobry, który jest "jedynką" PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, aby przyjął zaproszenie do debaty, skierowane niedawno przez kandydatkę PO Różę Thun. "Panie ministrze, niech pan przed kobietą nie ucieka, niech pan podejmie to wyzwanie tak, jak podejmą to wyzwanie wszyscy liderzy list Platformy - umówmy się tak" - powiedział premier. (PAP)

mzk/ jra/

Tagi: pis, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz