Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premiery bielskiej "Banialuki" w nowym sezonie

0
Podziel się

Biała (PAP) - Wszystkie cztery premiery, jakie zaplanował na rozpoczęty właśnie
sezon bielski Teatr Lalek "Banialuka", zostały zaplanowane z myślą o najmłodszych widzach -
poinformował w poniedziałek impresariat bielskiej sceny.

bEiaWEXV

Biała (PAP) - Wszystkie cztery premiery, jakie zaplanował na rozpoczęty właśnie sezon bielski Teatr Lalek "Banialuka", zostały zaplanowane z myślą o najmłodszych widzach - poinformował w poniedziałek impresariat bielskiej sceny.

Sezon zainaugurowała premierowa prezentacja "Podróży Guliwera" w reżyserii Mariana Pecko. Kolejną nowość publiczność obejrzy w listopadzie. Widowisko "Wilk i koźlęta" na motywach baśni braci Grimm wyreżyserował Alexander A. Łabiniec, artysta, który w tym roku obchodzi 55-lecie pracy twórczej w "Banialuce".

W lutym najmłodsi widzowie obejrzą "Tygrysa Pietrka" Hanny Januszewskiej, stworzonego przez wybitną scenografkę Zofię de Ines oraz Lucynę Sypniewską, aktorkę "Banialuki", która po raz kolejny wystąpi w roli reżyserki.

bEiaWEXX

Wiosną "Banialuka" wystawi po raz pierwszy w historii teatru "Calineczkę" Hansa Christiana Andersena w reżyserii bielszczanina, obecnie aktora i współtwórcy teatru Kompania Teatr - Teatr Provisorium Witolda Mazurkiewicza.

Jeszcze w tym roku "Banialuka" weźmie udział w międzynarodowych festiwalach teatralnych w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji oraz w Warszawie i Toruniu.

Bielszczanie pod koniec września na festiwalu "Lalkarska Bystrzyca" na Słowacji wystawią wielokrotnie nagradzany spektakl "Król umiera" w reżyserii Francois Lazaro. To widowisko zobaczy także w październiku publiczność toruńskiego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania".

Na XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2010" bielska scena zaprezentuje "Przygody Sindbada Żeglarza". Podczas tej imprezy "Banialuka" za swoje dwa spektakle odbierze Atesty Polskiego Ośrodka ASSITEJ (Międzynarodowe Stowarzyszenie Teatrów dla Dzieci i Młodzieży), czyli Świadectwa Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2009 rok. (PAP)

bEiaWEYd

szf/ abe/ gma/

bEiaWEYy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)