Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezentacje drugiej edycji projektu Wielkopolska: Rewolucje

0
Podziel się:

Cztery prezentacje projektów kulturalnych w ramach cyklu Wielkopolska:
Rewolucje będzie można zobaczyć w grudniu w Poznaniu. Cykl aktywizuje kulturalnie lokalne
społeczności w małych ośrodkach w regionie.

bEErdBCJ

Cztery prezentacje projektów kulturalnych w ramach cyklu Wielkopolska: Rewolucje będzie można zobaczyć w grudniu w Poznaniu. Cykl aktywizuje kulturalnie lokalne społeczności w małych ośrodkach w regionie.

Według organizatorów celem projektu jest integracja i twórcza prowokacja lokalnych społeczności, łączenie pokoleń, ale także przełamanie stereotypu, że poza centrum nie ma potencjalnych odbiorców i współtwórców sztuki awangardowej, krytycznej.

W 2013 roku przygotowano pięć projektów, z których cztery będzie można obejrzeć od 7 do 19 grudnia w Poznaniu. Jako pierwszy swój projekt "Listy na wolność" pokaże w Poznaniu Włodzimierz Nowak. Aktorzy Teatru Nowego przeczytają reportaże powstałe, podczas warsztatów Nowaka z osadzonymi w Areszcie Śledczym w Lesznie kobietami. Reportaże opracował dramaturgiczne Roman Pawłowski.

bEErdBCL

W poznańskim Starym Browarze, będzie można zobaczyć "Projekt. Noce i Dnie" - spektakl oparty na słynnej powieści w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka. W przedstawieniu udział wzięło 15 seniorów z Zespołu Śpiewaczego Wrzos z Zakrzewa (wielkopolskie) towarzyszy im tancerka Iwona Pasińska i aktor Adam Ferency.

Kolejne przedstawienie zrealizowane w ramach Rewolucji to spektakl Michała Borczucha "Lepiej tam nie idź" z udziałem dzieci m.in z Domu dziecka w Szamocinie (Wielkopolskie). Jest to przedstawienie w konwencji RPG (Real Play Games)
.

"Dziecięcy aktorzy rozegrają symboliczną walkę dobra ze złem, wcielając się w rozmaite potwory - szalone, dziwne, piękne, a czasem przerażające" - powiedziała PAP kuratorka projektu Rewolucje Agata Siwiak.

Poznańskie prezentacje zakończy muzyczny projekt "Rozmowa z medium" autorstwa pianisty, kompozytora i improwizatora Marcina Maseckiego, który skomponował Symfonię nr 1 "Zwycięstwo" na orkiestrę dętą. Utwór ten wykona Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy (Wielkopolskie).

bEErdBCR

Piąty projekt to aranżacja budynku remizy strażackiej we wsi Zarzew przez architekta i designera Pawła Grobelnego. Mieszkańcy wsi wspólnie wykonują zaplanowany przez architekta wystrój budynku, który stanie się domem kultury. "Świetlica zacznie działać w przyszłym roku. W tym projekcie najbardziej fascynujące było to, że mieszkańcy wsi chcieli domu kultury. Zazwyczaj chcą budowy dróg czy kanalizacji" - powiedziała PAP Siwiak.

W ramach pierwszej edycji Rewolucji w 2012 r. powstało sześć projektów zrealizowanych w wielkopolskich wsiach i miasteczkach przez twórców reprezentujących sztuki performatywne, film, muzykę, modę i design. Organizatorem projektu jest wielkopolski samorząd.(PAP)

kpr/ mlu/ mow/

bEErdBDm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)