Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Prezes PiS rozwiązał nie tylko zarząd"

0
Podziel się:

Według Banasia i Włosowicza rozwiązane zostały wszystkie regionalne struktury.

"Prezes PiS rozwiązał nie tylko zarząd"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W świetle statutu PiS prezes partii rozwiązał nie tylko świętokrzyski zarząd okręgowy ugrupowania, ale wszystkie regionalne struktury partii wraz z ich władzami - uważają senator Grzegorz Banaś i europoseł Jacek Włosowicz.

Banaś i Włosowicz oświadczyli w czwartek, że decyzja Komitetu Politycznego PiS o rozwiązaniu świętokrzyskiego zarządu partii jest dla nich nie do zaakceptowania. Ogłosili to podczas kieleckiej konferencji prasowej nowej pełnomocnik PiS w województwie świętokrzyskim, posłanki Beaty Kempy.

W oświadczeniu, przekazanym mediom, politycy napisali, że _ uchwała Komitetu Politycznego PiS w sprawie rozwiązania Zarządu Okręgowego na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 11 lit. a Statutu, oznacza rozwiązanie organizacji okręgowej wraz ze wszystkimi jej strukturami. Tym samym w świetle Statutu Prezes Prawa i Sprawiedliwości rozwiązał nie tylko Zarząd Okręgowy, ale wszystkie struktury partii wraz z ich statutowymi władzami _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t130668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/awantura;w;pis;nie;bedziemy;milczec,30,0,770846.html) Awantura w PiS. "Nie będziemy milczeć"
Obaj politycy oczekują cofnięcia _ krzywdzącej decyzji _. _ - Na przyszłość proponujemy Panu Prezesowi oraz Komitetowi Politycznemu więcej rozwagi przy podejmowaniu decyzji i odwagi do prowadzenia rozmów, nawet tych nie do końca wygodnych _ - napisali.

Banaś z Włosowiczem podkreślili w piśmie, że ich czwartkowe wystąpienie _ było spowodowane arbitralną decyzją Komitetu Politycznego PiS, a nie emocjami, wbrew temu co sugeruje pan Prezes Jarosław Kaczyński _.

_ Nie możemy przejść obojętnie wobec decyzji Komitetu Politycznego, która jest wysoce krzywdząca dla osób przez wiele lat budujących struktury partii w regionie. Została ona podjęta bez rzetelnej analizy sytuacji. To nie są demokratyczne reguły współpracy _ - można przeczytać w dokumencie.

Obaj politycy podkreślili też, że poświęcili PiS 10 lat, byli wierni _ ideałom ugrupowania _, zawsze bronili _ dobrego imienia partii _. - _ Z tym większym smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację o rozwiązaniu Zarządu Okręgowego _ - napisali.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kempa;nie;ma;buntu;w;swietokrzyskim;pis,86,0,770646.html) Kempa: Nie ma buntu w świętokrzyskim PiS
Senator Grzegorz Banaś zrezygnował z członkostwa w PiS i złożył w piątek legitymację w siedzibie partii w Kielcach. Banaś nie wyklucza, że swą przyszłość w polityce zwiąże z ugrupowaniem Polska Jest Najważniejsza. Włosowicz decyzji o ewentualnym odejściu z PiS na razie nie podjął.

O tym, że zasiadająca w Komitecie Politycznym PiS posłanka Beata Kempa została nowym liderem świętokrzyskich struktur partii, poinformował w poniedziałek rzecznik PiS Adam Hofman. Decyzję o powołaniu Kempy na pełnomocnika PiS w Świętokrzyskiem podjął prezes partii Jarosław Kaczyński.

W komunikacie informującym o tej decyzji napisano też, że _ wybór Beaty Kempy na pełnomocnika w województwie świętokrzyskim daje gwarancję, że region zyska dynamicznego przedstawiciela, który będzie skutecznie reprezentował interesy województwa w Warszawie _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t130668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swietokrzyscy;dzialacze;pis;przeciw;centrali,47,0,769583.html) Świętokrzyscy działacze PiS przeciw centrali Beata Kempa, pełnomocnik świętokrzyskiego PiS chce rozmawiać z niezadowolonymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konflikt;w;pis;kempa;nie;potwierdza,227,0,766691.html) Konflikt w PiS? Kempa nie potwierdza Posłanka podkreśla, że nie ma oficjalnych decyzji w sprawie świętokrzyskich struktur partii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)