Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes TVP: w poniedziałek pierwsze posiedzenie zarządu

0
Podziel się

Pierwsze posiedzenie nowego zarządu TVP odbędzie się w 21 grudnia -
poinformował w sobotę na briefingu nowy prezes spółki Romuald Orzeł. Wówczas zapadną decyzje co do
rozdziału kompetencji w zarządzie - dodał.

bEgdKCzp

Pierwsze posiedzenie nowego zarządu TVP odbędzie się w 21 grudnia - poinformował w sobotę na briefingu nowy prezes spółki Romuald Orzeł. Wówczas zapadną decyzje co do rozdziału kompetencji w zarządzie - dodał.

"Niestety, do tej pory w Telewizji Polskiej nie było spójnej strategii, nie było takiego dokumentu, który opisywałby strategię Telewizji Polskiej. W tej chwili przede wszystkim musimy się tej strategii dopracować" - powiedział nowy prezes TVP.

Dodał, że ze względu na malejące wpływy z abonamentu, 2010 rok zarząd musi rozpocząć od szybkich działań związanych z restrukturyzacją TVP. "Szacujemy, że wpływy z tytułu abonamentu w przyszłym roku osiągną poziom około 80-90 mln złotych" - powiedział Orzeł.

bEgdKCzr

"Wierzymy, że w tej firmie jest bardzo duży potencjał zwiększenia przychodów i to nie w sposób rewolucyjny, tylko systematycznie, wdrażając bardzo szybko kilka projektów przychodowych" - powiedział Orzeł.

Pytany o ewentualne zmiany personalne prezes TVP odparł: "Pewne decyzje personalne z punktu widzenia funkcjonowania bieżącego tej firmy zapadły wczoraj, natomiast w tej chwili chyba za wcześnie żeby mówić o jakichkolwiek innych decyzjach".

"Na pewno nikt z nas nie będzie starał się tutaj wprowadzać jakichś swoich ekip" - zapewnił Orzeł, dodając, że jest za wcześnie, aby mówić o konkretnych zmianach personalnych.

Orzeł powiedział też, że zarząd pod jego kierownictwem "będzie stawiał tak jak do tej pory na znakomitą jakość programów, która na pewno wyróżnia telewizję publiczną na tle telewizji komercyjnych".

bEgdKCzx

"Projekty przychodowe na pewno nie odbędą się kosztem programów misyjnych. Nie zamierzamy wprowadzać tylko i wyłącznie rozrywki, nie zamierzamy stosować tanich chwytów marketingowych, żeby ta gotówka się pojawiła. Nie zamierzamy też przerywać programów, żeby poszerzać pasma reklamowe" - przekonywał.

"Nie jest prawdą, że ten okręt tonie, ten okręt ma pewne kłopoty, ale przecież stacje komercyjne mają niemniejsze kłopoty" - powiedział Orzeł. "Telewizja ma przejściowe kłopoty, ale nie dramatyzowałbym, to nie jest tragedia" - dodał.

W nocy z piątku na sobotę, kilkanaście minut po północy Rada Nadzorcza TVP wybrała nowe władze spółki. W skład czteroosobowego zarządu - oprócz Orła - weszli także Przemysław Tejkowski, Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch. Zarząd został wybrany na dokończenie obecnej kadencji zarządu TVP, którą zapoczątkował jeszcze w kwietniu 2006 r. Jan Dworak, oraz na kolejną, czteroletnią kadencję.(PAP)

gdy/ jra/

bEgdKCzS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)