Notowania

sytuacja w brazylii
06.09.2013 20:59

Prezydent Brazylii żąda wyjaśnień od Obamy. Wizyta niepewna

Dilma Rousseff oświadczyła w Sankt Petersburgu, że jej przyszła wizyta państwowa w Waszyngtonie zależy od wyjaśnień prezydenta Baracka Obamy w sprawie szpiegowania przez wywiad USA jej osobistej korespondencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fabiodefreitasberriel/CC/Flickr)

Prezydent Brazylii Dilma Rousseff oświadczyła w Sankt Petersburgu, że jej przyszła wizyta państwowa w Waszyngtonie zależy od wyjaśnień prezydenta Baracka Obamy w sprawie szpiegowania przez wywiad USA jej osobistej korespondencji.

Obama _ zobowiązał się odpowiedzieć rządowi brazylijskiemu przed najbliższą środą _ i wyjaśnić sprawę przypuszczalnych działań amerykańskiego wywiadu w zakresie szpiegowania mojej poczty elektronicznej i telefonów -powiedziała pani Rousseff na konferencji prasowej w Sankt Petersburgu, gdzie uczestniczyła w szczycie G20.

Dilma Rousseff odbyła prywatne spotkanie z Obamą i prosiła go o wyjaśnienie działań szpiegowskich, które miały dotyczyć jej osoby.

Działania te ujawnił kanał brazylijskiej telewizji Globo, powołując się na dokumenty uzyskane od byłego analityka amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edwarda Snowdena.

Rousseff potwierdziła, że jej planowana na 23 października wizyta w Waszyngtonie zależy od wyjaśnień, jakie brazylijski rząd uzyska od Białego Domu.

_ - Moja podróż do Waszyngtonu zależy od warunków politycznych, jakie stworzy dla niej prezydent Obama _ - dodała na konferencji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/m281516.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;obiecal;prezydentowi;meksyku;sledztwo,232,0,1376744.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama obiecał prezydentowi Nieto śledztwo Ma ono dotyczyć szpiegowania przez amerykański wywiad jego rozmów telefonicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/m114101.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rousseff;odwolala;przygotowania;do;wizyty;w;usa,199,0,1376711.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rousseff nie poleci do USA? Przez podsłuch Prezydent Brazylii odwołała przygotowania do wizyty w USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/m110654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/interwencja;w;syrii;obama;bedzie;zabiegac;w;europie;o;poparcie,131,0,1375619.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama poszuka poparcia w Europie na G20 Choć oficjalnie żadna sesja szczytu G20 nie dotyczy Syrii, komentatorzy nie mają wątpliwości, że temat zdominuje spotkanie. Prezydent Obama będzie zapewne tłumaczył innym przywódcom powody swej decyzji.
Tagi: sytuacja w brazylii, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz