Notowania

prezydent
04.03.2009 15:47

Prezydent: jestem gotowy rozmawiać kiedy miałoby być wprowadzone euro

Prezydent Lech Kaczyński jest gotowy rozmawiać o tym, kiedy wprowadzić w Polsce euro, co - jak podkreślił - skutkowałoby koniecznością zmian w konstytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent Lech Kaczyński jest gotowy rozmawiać o tym, kiedy wprowadzić w Polsce euro, co - jak podkreślił - skutkowałoby koniecznością zmian w konstytucji.

Prezydent był pytany w środę na konferencji prasowej w Katowicach, czy podjąłby się mediacji w sprawie zmian w konstytucji, jeżeli rząd zgodziłby się na opóźnienie daty dotyczącej wejścia Polski do strefy euro.

"Jestem gotów rozmawiać o tym kiedy miałaby ta waluta, do której wprowadzenia jesteśmy zobowiązani, zostać wprowadzona, co pociągałoby za sobą konieczność zmian konstytucji w odpowiednim czasie" - powiedział prezydent.

Jak ocenił, rok 2012 czy 2013 jako daty wprowadzenia euro są "całkowicie nierealne".

Lech Kaczyński ocenił, że obecnie Polska jest na etapie, gdy jedna z sił politycznych stoi na stanowisku, że rok 2012 jest datą nierealną na przyjęcie euro. Natomiast druga strona - mówił prezydent - usiłuje przekonać, że euro jest metodą na kryzys. "Euro nie jest sposobem na kryzys i to jest wprowadzanie społeczeństwa w błąd" - ocenił.

Jak podkreślił L.Kaczyński, wydawało mu się, że eksperci przez niego zaproszeni na szczyt społeczny, który odbył się 25 lutego br. w Pałacu Prezydenckim, zdołają przekonać premiera, że wejście Polski do korytarza ERM2 "w obecnej postaci" mogłoby być dla polityki makroekonomicznej bardzo groźne, bo wprowadzałoby "politykę deflacyjną". (PAP)

tgo/ par/ mow/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz