Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent Komorowski o Lechu Kaczyńskim

0
Podziel się:

Prezydent Bronisław Komorowski we wtorkowym wywiadzie dla Polsat News o
prezydencie Lechu Kaczyńskim:

Prezydent Bronisław Komorowski we wtorkowym wywiadzie dla Polsat News o prezydencie Lechu Kaczyńskim:

"Nie należałem do osób chwalących Lecha Kaczyńskiego, ale też nie należałem do jego zaciekłych krytyków. Uważam, że nie można lekceważyć wyników badań opinii publicznej z czasów, kiedy prezydent Lech Kaczyński działał, funkcjonował jako prezydent. One nie były najlepsze dla oceny prezydentury, ale tak jak w życiu zawsze o człowieku warto zachować dobre wspomnienia i dobre myśli.

Ja mam dużo dobrych wspomnień związanych z kontaktami z Lechem Kaczyńskim, zarówno z czasów, kiedy byliśmy obaj ministrami w rządzie Jerzego Buzka, jak i z okresu wcześniejszego, a także z okresu jego prezydentury.

I to są dla mnie wspomnienia ważne, natomiast uważam, że można zrobić wiele krzywdy dobrej pamięci o kimś, kto zginął, jeżeli się forsuje tworzenie mitu, trochę tak jakby produkuje się ten mit. I odnoszę wrażenie, że niektórzy politycy z ugrupowania brata tragicznie zmarłego prezydenta ten mit chcą produkować.

To jest niedobry pomysł, bo pewna sztuczność zawsze jest przeszkodą dla wiarygodności dobrej pamięci, a ja życzę każdemu, aby pozostawił po sobie także, a może przede wszystkim dobrą pamięć. Ja w swoim własnym sercu staram się zachować wszystkie dobre myśli i dobre wspomnienia związane z Lechem Kaczyńskim. (...)

Właśnie w imię zachowania dobrej pamięci zawsze mówiłem o tym, że największym problemem poprzedniej prezydentury było to, że tak naprawdę był drugi pan Kaczyński, który sterował polityką prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I to był dramat - i Lecha Kaczyńskiego, i dramat Polski". (PAP)

mkr/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)