Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Niemiec Christian Wulff z wizytą w Polsce

0
Podziel się

Od spaceru po krakowskim Starym Mieście wizytę w Polsce rozpoczął w czwartek
wieczorem prezydent Niemiec Christian Wulff. Towarzyszył mu prezydent Bronisław Komorowski.

bEgpcxcl

Od spaceru po krakowskim Starym Mieście wizytę w Polsce rozpoczął w czwartek wieczorem prezydent Niemiec Christian Wulff. Towarzyszył mu prezydent Bronisław Komorowski.

Obaj prezydenci przeszli ulicą Floriańską na Rynek Główny. Spacerując zatrzymali się na pogawędkę z niemieckimi turystami, a potem przy grupie ulicznych muzyków.

Wulff i Komorowski zwiedzili Bazylikę Mariacką, w której obejrzeli ołtarz Wita Stwosza i kilka kaplic. Wysłuchali krótkiego koncertu organowego, z motywem hejnału krakowskiego. Po spacerze udali się na kolację do restauracji Wierzynek.

bEgpcxcn

Komorowski i Wulff w piątek będą uczestniczyli w XI Międzynarodowej Konferencji z cyklu "Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej", która przed południem rozpocznie się w podkrakowskich Tomaszowicach. Politycy, duchowni i publicyści dyskutowali będą o etycznym wymiarze polityki. W programie konferencji przewidziano wystąpienia prezydentów Komorowskiego i Wulffa.

Bezpośrednio z Krakowa prezydent Komorowski uda się z wizytą do Brukseli, gdzie będzie rozmawiał m.in. z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem. (PAP)

wos/ la/ mhr/

bEgpcxcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)