Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent podpisał nowelę Prawa lotniczego

0
Podziel się:

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę Prawa lotniczego -
poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. Dzięki zmianie przepisów linie lotnicze nie będą
musiały już tłumaczyć dokumentacji technicznej czy operacyjnej z angielskiego na polski.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę Prawa lotniczego - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. Dzięki zmianie przepisów linie lotnicze nie będą musiały już tłumaczyć dokumentacji technicznej czy operacyjnej z angielskiego na polski.

Nowelizacja ma na celu przede wszystkim zmniejszenie lub usunięcie niepotrzebnych obciążeń finansowych i administracyjnych nakładanych na przewoźników lotniczych.

Nowe przepisy umożliwiają składanie niektórych kategorii dokumentów w języku angielskim. Chodzi m.in. informacje przekazywane do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego przed każdym sezonem rozkładowym czy zawiadomienia o planach przewoźnika dotyczących wykonywania regularnych przewozów lotniczych na trasach do, z i na terytorium Polski.

Nowelizacja Prawa lotniczego ma także dostosować polskie przepisy do prawa unijnego. Chodzi o zmianę regulacji dotyczących kategoryzacji członków personelu pokładowego wykonującego swoje obowiązki. Doprecyzowany zostanie katalog dokumentów, jakie musi posiadać osoba, która może pracować, jako personel pokładowy.

Ustawa ma wejść w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia. (PAP)

her/ mki/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)