Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Edward Snowden
06.07.2013 09:10

Prezydent Wenezueli zaoferował azyl Snowdenowi

Snowden poprosił o azyl w 21 państwach, w tym także w Polsce. Wiele państw już odrzuciło jego prośbę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fabio Rodrigues Pozzebom/ABr/CC BY 3.0 BR/Wikimedia)

*Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zaoferował wczoraj _ azyl humanitarny _ byłemu pracownikowi amerykańskiego wywiadu Edwardowi Snowdenowi, oskarżanemu przez USA o ujawnienie tajnych informacji. *

_ Postanowiłem zaoferować młodemu Amerykaninowi Edwardowi Snowdenowi azyl humanitarny, by mógł żyć bez prześladowań ze strony amerykańskiego imperium _ - powiedział Maduro. Swoją ofertę złożył on podczas przemówienia z okazji święta niepodległości Wenezueli.

Także prezydent Nikaragui Daniel Ortega oświadczył, że jest gotów do udzielenia azylu Snowdenowi, ale - jak dodał - jeśli tylko _ pozwolą na to okoliczności _.

Wenezuela i Nikaragua znajdują się na długiej liście państw, do których Edward Snowden skierował wniosek o azyl polityczny.

30-letni Snowden, były pracownik amerykańskich służb wywiadowczych, przekazał mediom tajne informacje dotyczące inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez amerykańskie służby specjalne. Od 23 czerwca przebywa najprawdopodobniej w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, dokąd przyleciał z Hongkongu. W tym czasie poprosił o azyl w 21 państwach, w tym także w Polsce. Wiele państw już odrzuciło jego prośbę.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: Edward Snowden, snowden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz