Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent zaprasza do udziału w marszu "Razem dla Niepodległej"

0
Podziel się

Bronisław Komorowski zaprasza do udziału w marszu "Razem dla Niepodległej".
"Chodzi o to, byśmy potrafili świętować razem, w sposób radosny" - mówi prezydent w krótkim filmie
i przekonuje: "w zeszłym roku udało nam się wygrać batalię o sposób obchodzenia 11 listopada".

bEpWoVfV

Bronisław Komorowski zaprasza do udziału w marszu "Razem dla Niepodległej". "Chodzi o to, byśmy potrafili świętować razem, w sposób radosny" - mówi prezydent w krótkim filmie i przekonuje: "w zeszłym roku udało nam się wygrać batalię o sposób obchodzenia 11 listopada".

W poniedziałek, 11 listopada ulicami Warszawy po raz drugi przejdzie prezydencki marsz "Razem dla Niepodległej". W piątek na stronie internetowej prezydenta umieszczono krótki film zachęcający do udziału w poniedziałkowych obchodach.

"Pójdziemy trasą niepodległości. Możemy zrobić to radośnie, możemy dać wyraz temu, że i dzisiaj niepodległość jest naszą dumą i źródłem naszego narodowego zadowolenia" - powiedział prezydent, zapraszając do udziału w marszu. "Chodzi o to, abyśmy potrafili świętować razem, świętować w sposób radosny" - podkreślił.

bEpWoVfX

Prezydent stwierdził też, że "w ubiegłym roku udało nam się wygrać batalię" o sposób obchodzenia Święta Niepodległości. W filmie, oprócz prezydenta, wystąpili też: aktor Andrzej Seweryn, piosenkarka Kayah oraz florecistka Sylwia Gruchała.

Marsz rozpocznie się około godz. 13.15 bezpośrednio po zakończeniu uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Uczestnicy marszu będą się zatrzymywać kolejno przy pomnikach: Kardynała Stefana Wyszyńskiego (ul. Krakowskie Przedmieście, plac przed Kościołem Wizytek); Wincentego Witosa (pl. Trzech Krzyży); Stefana Roweckiego "Grota" (róg ul. Chopina i Al. Ujazdowskich); Ignacego Jana Paderewskiego (Park Ujazdowski); Romana Dmowskiego (u zbiegu Al. Szucha i Al. Ujazdowskich). Marsz zakończy się ok. godz. 15 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego obok Belwederu. (PAP)

hgt/ son/ jra/

bEpWoVgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)