Notowania

przemyt
18.10.2009 17:04

Próba przemytu papierosów wartości 180 tys. zł

Celnicy w Hrebennem przechwycili ponad 20 tys. paczek papierosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tim Pearce, Los Gatos/CC/Flickr)

Przemyt 22,5 tys. paczek papierosów z Ukrainy udaremnili celnicy na przejściu granicznym w Hrebennem (Lubelskie) - poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Białej Podlaskiej Marzena Siemieniuk.

Papierosy marki L&M znajdowały się w ciężarówce, wiozącej sprasowane trociny w postaci granulatu na opał, z Ukrainy do jednej z polskich firm na Śląsku. Po prześwietleniu ciężarówki promieniami rentgena, celnicy zdecydowali o jej szczegółowej kontroli. Wśród granulek trocin znaleźli papierosy w wielkich workach, tzw. big-bagach.

_ - Gdyby te papierosy zostały nielegalnie sprzedane w Polsce skarb państwa straciłby prawie 250 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków _ - dodała Siemieniuk.

Kierowca ciężarówki, Polak Jan W., nie przyznał się do próby przemytu. Tłumaczył celnikom, że nie był obecny przy załadunku towaru i nie wiedział o kontrabandzie. Celnicy zarekwirowali papierosy i skierowali sprawę do prokuratury.

Jak podała Siemieniuk, próby przemytu papierosów na wschodniej granicy na Lubelszczyźnie nasilają się. O ile w całym ubiegłym roku celnicy w tym regionie zatrzymali około 10 mln paczek, to w tym roku, do tej pory już około 11 mln paczek.

Tagi: przemyt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz