Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
16.09.2006 17:47

Prof. Lubińska kandydatką PiS na prezydenta Szczecina

Prof. Teresa Lubińska, b. minister finansów, obecnie odpowiedzialna za tworzenie budżetu zadaniowego w kancelarii premiera, jest oficjalną kandydatką PiS na prezydenta Szczecina.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prof. Teresa Lubińska, b. minister finansów, obecnie odpowiedzialna za tworzenie budżetu zadaniowego w kancelarii premiera, jest oficjalną kandydatką PiS na prezydenta Szczecina. *

W sobotę regionalny zarząd tej partii uroczyście zarekomendował jej kandydaturę, którą na konwencji wyborczej poparł minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Prof. Teresa Lubińska jest takim politykiem, który łączy w sobie kompetencje, kwalifikacje, odwagę i wolę" - przekonywał Ziobro rekomendując kandydatkę. Wielokrotnie podkreślał, że Lubińska jest typem polityka, który nie tylko deklaruje, ale także działa. Jako przykład podał dobrą współpracę ministerstwa sprawiedliwości z resortem finansów i zespołem kierowanym przez Lubińską, m.in. w zakresie opracowywania przepisów ułatwiających zwalczanie tzw. mafii paliwowej.

Ziobro wraz z sekretarzem generalnym PiS Joachimem Brudzińskim zapewniali, że Lubińska to najlepszy kandydat do fotela prezydenckiego w Szczecinie. Przerywano im gromkimi brawami. Sama kandydatka zapewniała zaś, że jeśli uda jej się zwyciężyć w walce o ten urząd, jej prezydentura będzie "prezydenturą sukcesu". Sympatycy PiS wtórowali jej głośno skandując "Zwyciężymy".

Zadeklarowała, że jako prezydent Szczecina nawiąże ścisłą współpracę z przedsiębiorstwami i uczelniami. Zamierza też wesprzeć lokalną oświatę i kulturę. Za jedno z najważniejszych zadań w czasie kadencji prezydenckiej Lubińska uznała zagwarantowanie mieszkańcom miasta możliwości wykupu mieszkań komunalnych na własność za 2,5 proc. ich wartości, bo - jak się wyraziła - "bardzo ważne jest zapewnienie ludziom poczucia godności i bezpieczeństwa". Zapewniła, że zadba o wdrożenie programu rewitalizacji zabytkowego centrum Szczecina.

Lubińska startuje z hasłem wyborczym "Rozum i dobro". Pytana, czy ma już dobrany zespół swoich ewentualnych zastępców powiedziała, że nie i tego elementu nie będzie w jej kampanii wyborczej.

Kampania ma być "absolutnie pozytywna i merytoryczna" - zapewniał Brudziński, szef kampanii. Jak wyjaśnił, podobnie jak w kilku innych dużych miastach, kampania wyborcza kandydatki PiS w Szczecinie będzie podlegać sztabowi centralnemu partii. Za jej stronę wizualną odpowiadać będą twórcy wyborczego sukcesu PiS - europosłowie Adam Bielan i Michał Kamiński.

Teresa Lubińska ma 54 lata. Jest absolwentką Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej. Do 2005 była kierownikiem Katedry Finansów na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, a wcześniej prodziekanem i dziekanem na tym wydziale. Przez trzy lata minionej kadencji była radną Szczecina z ramienia własnego Komitetu Wyborczego "Od Nowa". W poprzednich wyborach samorządowych także ubiegała się o stanowisko prezydenta miasta.

Lubińska była ministrem finansów w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, w styczniu zastąpiła ją Zyta Gilowska. Obecnie pracuje w kancelarii premiera nad stworzeniem podstaw tzw. budżetu zadaniowego i programem dotyczącym wdrażania wysokich technologii zwanym "Wędką Technologiczną".

Lubińska jest żoną znanego w świecie genetyka prof. Jana Lubińskiego z Pomorskiej Akademii Medycznej. (PAP)

mgm/ jra/

Tagi: pis, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz