Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Profesor Bronisław Geremek nie żyje

0
Podziel się:

Polski europarlamentarzysta, były szef MSZ zginął w wypadku samochodowym w Wielkopolsce.

Profesor Bronisław Geremek nie żyje
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETuWBxh

aktualizacja 18:44

Polski europarlamentarzysta, były szef MSZ zginął w wypadku samochodowym w Wielkopolsce.

Mercedes, którym jechałBronisław Geremek, w okolicach Nowego Tomyśla na trasie prowadzącej do granicy z Niemcami zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z busem. Według relacji świadków, przyczyną wypadku mogła być śliska droga.

Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji powiedział, że wypadek miał miejsce około 13:20:

bETuWBxj

_ - Według wstępnych ustaleń, wypadek spowodował profesor - _ powiedziała Radiu Merkury Maria Kamień z Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu. Jutro w Poznaniu ma być przeprowadzona sekcja zwłok.

Razem z profesorem jechała jego 60-letnia asystentka, którą przewieziono do szpitala w Nowym Tomyślu. Lekarz dyżurny nie chce udzielać żadnych informacji na temat stanu jej zdrowia, bo poszkodowana sobie tego nie życzy. Nieoficjalnie wiadomo, że doznała kilku złamań.

W tym samym szpitalu jest też 31-letni kierowca z Poznania, który prowadził Fiata Ducato. Również on nie chce rozmawiać z dziennikarzami. Wiadomo, że doznał złamania kości podudzia. W najgorszym stanie jest jego teść, którego śmigłowcem przetransportowano do Poznania. Jak dowiedziało się Radio Merkury obaj mężczyźni wracali ze Szkocji. Droga Poznań Świecko została już odblokowana.

Prezydent Lech Kaczyński, który bierze udział w uroczystościach powołania Unii dla Śródziemnomorza poprosił prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego o uczczenie minutą ciszy pamięci tragicznie zmarłego Geremka.

bETuWBxp

| Bronisław Geremek |
| --- |
| Urodził się 6 marca 1932 w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1956-58 odbył studia podyplomowe w Ecole Pratique des Hautes Etudes w Paryżu. W 1960 r. obronił doktorat, a w 1972 r. habilitację w Polskiej Akademii Nauk. W 1989 r. został mianowany profesorem nadzwyczajnym. Był przewodniczącym Unii Wolności, ministrem spraw zagranicznych w latach 1997-2000, posłem na Sejm X, I, II i III kadencji, od 2004 posłem do Parlamentu Europejskiego. Znał cztery języki obce: francuski, angielski, włoski i niemiecki. |

bETuWBxK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)