Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Profesor Jacek Moll "Łodzianinem Roku 2009"

0
Podziel się

Wybitny kardiochirurg dziecięcy, profesor Jacek Moll wygrał kolejną edycję
plebiscytu "Łodzianin Roku" organizowanego przez Radio Łódź przy udziale łódzkiego ośrodka TVP,
gazety "Polska. Dziennik Łódzki", Telewizji Internetowej Lodman i Muzeum Miasta Łodzi.

bEgYasZN

Wybitny kardiochirurg dziecięcy, profesor Jacek Moll wygrał kolejną edycję plebiscytu "Łodzianin Roku" organizowanego przez Radio Łódź przy udziale łódzkiego ośrodka TVP, gazety "Polska. Dziennik Łódzki", Telewizji Internetowej Lodman i Muzeum Miasta Łodzi.

Podczas finałowej gali, która w niedzielę wieczorem odbyła się w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskich - Muzeum Historii Miasta Łodzi, laureat konkursu odebrał z rąk prezesa Polskiego Radia Łódź Dariusza Szewczyka srebrno-mosiężną statuetkę - nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie.

"Zastanawiając się dlaczego wygrałem doszedłem do wniosku, że chyba dlatego, bo jestem najstarszy z tej grupy łodzian, która kandydowała do tego tytułu" - powiedział tuż po ogłoszeniu wyników profesor Moll.

bEgYasZP

Podkreślił, że wyróżnienie, które odebrał jest nagrodą dla całej rzeszy osób, m.in. kardiologów, chirurgów, anestezjologów i pielęgniarek, zaangażowanych w leczenie dzieci. Zespół operujący małe serca profesor porównał do orkiestry.

"Przyrzekam, że ta orkiestra będzie jeszcze dla Łodzi grała" - powiedział Łodzianin Roku 2009.

Profesor Jacek Moll urodził się w Poznaniu, praktykował w Zabrzu u prof. Zbigniewa Religi, ale ostatecznie wybrał Łódź. Od lat jest związany z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki. Jego gabinet wyklejony jest zdjęciami uratowanych dzieci, laurkami oraz pocztówkami z całego świata. Mali pacjenci przyznali mu Order Uśmiechu.

Czytelnicy, słuchacze, widzowie i internauci wybierali laureata spośród pięciu kandydatów. Oprócz profesora Molla do tytułu "Łodzianina Roku 2008" nominowani byli: wydawca i redaktor naczelny czasopisma "Kultura i biznes" Wojciech Grochowalski, pomysłodawca Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego przy Politechnice Łódzkiej Anna Janicka, aktor Teatru Jaracza i wieloletni dziekan Wydziału Aktorskiego łódzkiej "Filmówki" Bronisław Wrocławski oraz pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage" Marek Żydowicz.

bEgYasZV

Zainicjowany przez Radio Łódź plebiscyt na "Łodzianina Roku" organizowany był już po raz 16-ty. Laureatem może zostać każda osoba zasłużona dla miasta, bez względu na miejsce urodzenia, zamieszkania czy pracy. Kandydatów do tytułu proponują szefowie łódzkich mediów. W tym roku swoje kandydatury zgłosili m.in.: Radio Łódź, łódzki oddział TVP, Polska Dziennik Łódzki, TVI Lodman, Radio Parada i Tygodnik Angora.

W ostatnich latach tytuł ten przypadł m.in. premierowi Markowi Belce, światowej sławy hematologowi prof. Tadeuszowi Robakowi, producentowi filmowemu - współtwórcy sukcesu filmu "Edi" - Piotrowi Dzięciołowi, b. trenerowi reprezentacji polskich siatkarek Andrzejowi Niemczykowi i wojewodzie łódzkiej Jolancie Chełmińskiej.(PAP)

duk/ drag/

bEgYataq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)