Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prognoza pogody 27 i 28 października

0
Podziel się:

Jak informuje IMGW, Europa północna, częściowo centralna oraz
zachodnia znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze
pogodę kształtują słabe wyże. Polska znajduje się na skraju niżu znad północnego Atlantyku. Na
południu kraju zaznacza się wpływ falującego, ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego
zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

bEswkwJN

Jak informuje IMGW, Europa północna, częściowo centralna oraz zachodnia znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują słabe wyże. Polska znajduje się na skraju niżu znad północnego Atlantyku. Na południu kraju zaznacza się wpływ falującego, ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W niedzielę w Małopolsce i na Podkarpaciu zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami, zwłaszcza na zachodzie i północy opady deszczu. Temperatura maksymalna na południu od 17 st.C do 21 st.C, na pozostałym obszarze od 14 st.C do 17 st.C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w północno-zachodniej części Polski umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h.

bEswkwJP

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. Na zachodzie i w centrum możliwe lokalne burze. Temperatura minimalna od 8 st.C do 12 st.C. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, na wschodzie Polski początkowo południowy, umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, na północy Polski do 70 km/h.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie i północy okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna na północy od 12 st.C do 16 st.C, na pozostałym obszarze od 15 st.C do 18 st.C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, na Pomorzu porywy do 65 km/h, a na wybrzeżu wiatr dość silny i silny porywisty, w porywach do 80 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st.C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 15 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. (PAP)

bEswkwJV

sp/

bEswkwKq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)