Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Program PiS dla Małopolski 2014-18 będzie konsultowany w terenie

0
Podziel się

Walka z rosnącym bezrobociem, poprawa infrastruktury komunikacyjnej w
regionie i działania prorodzinne - to najważniejsze założenia programu PiS dla Małopolski na lata
2014-2018. Partia zapowiada konsultacje w sprawie tego dokumentu.

bCZwIQJN

Walka z rosnącym bezrobociem, poprawa infrastruktury komunikacyjnej w regionie i działania prorodzinne - to najważniejsze założenia programu PiS dla Małopolski na lata 2014-2018. Partia zapowiada konsultacje w sprawie tego dokumentu.

"Chcemy odwiedzić wszystkie powiaty i wspólnie z mieszkańcami przeprowadzić konsultacje tego programu" - zapowiedziała wiceprezes PiS Beata Szydło w poniedziałek na konferencji prasowej w Krakowie.

Pierwsze z serii spotkań parlamentarzystów i działaczy PiS z mieszkańcami ma się odbyć 22 kwietnia w Nowym Sączu, kolejne 26 kwietnia w Wolbromiu.

bCZwIQJP

"Dotychczasowe działania zarządzających województwem małopolskim nie wypełniły oczekiwań społeczeństwa, oceniamy je krytycznie, szczególnie dlatego, że w województwie gwałtownie rośnie bezrobocie a infrastruktura, która miała służyć rozwojowi, ochrona zdrowia, edukacja i polityka prorodzinna pozostawiają wiele do życzenia. Podczas tych konsultacji będziemy zwracali uwagę na tę problematykę" - powiedział poseł PiS Edward Czesak.

Jego klubowa koleżanka Barbara Bubula mówiła, że mocną stroną Małopolski jest rodzina i tradycyjne więzi społeczne, stąd w programie propozycja, by przy sejmiku województwa powstała Rada ds. Rodziny i pełnomocnik, który koordynowałby i promował dobre samorządowe praktyki na rzecz rodzin.

Według innego posła PiS Andrzeja Dudy zdecydowanych działań, w tym współpracy między władzami regionu, środowiskiem akademickim i biznesem, wymaga walka z bezrobociem wśród osób do 35. roku życia. "Biznes lokuje się tam, gdzie jest dobra komunikacja. Nie osiągniemy celów, o których mówimy bez rozwoju infrastruktury" - powiedział poseł PiS Andrzej Adamczyk.

Po konsultacjach z mieszkańcami i przedstawicielami różnych środowisk program dla Małopolski 2014-2018 zostanie zatwierdzony przez Radę Regionalną PiS, prawdopodobnie stanie się to na początku 2014 r. (PAP)

bCZwIQJV

wos/ son/ jra/

bCZwIQKq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)