Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Projekt ułatwień wizowych dla turystów lecących tranzytem przez Rosję

0
Podziel się

Turyści z 20 krajów, w tym obywatele Polski, podróżujący tranzytem przez
Rosję drogą lotniczą, będą mogli przez 72 godziny przebywać na jej terytorium bez wizy. Przewiduje
to projekt rozporządzenia rządu Rosji przygotowany przez Ministerstwo Kultury.

bEpXOXfp

*Turyści z 20 krajów, w tym obywatele Polski, podróżujący tranzytem przez Rosję drogą lotniczą, będą mogli przez 72 godziny przebywać na jej terytorium bez wizy. Przewiduje to projekt rozporządzenia rządu Rosji przygotowany przez Ministerstwo Kultury. *

Rozporządzenie rządu będzie aktem wykonawczym do ustawy o zniesieniu wiz dla pasażerów lotniczych, nad którą pracuje Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji. Nowe prawo ma wejść w życie od 1 czerwca 2014 roku.

Warunkiem zwolnienia z obowiązku wizowego będzie posiadanie przez zagranicznego turystę ważnego biletu lotniczego wystawionego przez rosyjskiego przewoźnika, dokumentu potwierdzającego rezerwację hotelu w mieście tranzytowym i polisy ubezpieczenia medycznego.

bEpXOXfr

Zwolnienie z konieczności posiadania wizy przysługiwać będzie turystom podróżującym przez 11 portów lotniczych w Federacji Rosyjskiej: trzy w Moskwie (Szeremietiewo, Domodiedowo i Wnukowo), a także w Petersburgu, Kaliningradzie, Soczi, Kazaniu, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Władywostoku i Chabarowsku.

Analogiczne przepisy są już stosowane wobec zagranicznych turystów, przyjeżdżających do Rosji statkami wycieczkowymi i promami morskimi.

Rosyjscy eksperci szacują, że dzięki nowym regulacjom liczba turystów odwiedzających FR zwiększy się o 60 proc., co tylko hotelom w Rosji przyniesie dodatkowo od 3,6 mld do 5,4 mld rubli (112 mln - 168 mln dolarów) rocznie.

Z dobrodziejstw ustawy będą mogli skorzystać również obywatele Australii, Austrii, Belgii, Chin, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Kanady, Korei Południowej, Niemiec, Singapuru, Szwajcarii, Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.

bEpXOXfx

Z Moskwy Jerzy Malczyk (PAP)

mal/ ksaj/ kar/

bEpXOXfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)