Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prokuratura w Rzeszowie chce postawić szefowi CBA zarzuty

0
Podziel się:

Prokuratura w Rzeszowie chce postawić szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu
zarzuty w związku ze śledztwem w sprawie przekroczenia uprawnień podczas akcji CBA w Ministerstwie
Rolnictwa. Treść zarzutów objęta jest tajemnicą, wiadomo, że są to zarzuty urzędnicze, dotyczące
nadużycia władzy.

*Prokuratura w Rzeszowie chce postawić szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu zarzuty w związku ze śledztwem w sprawie przekroczenia uprawnień podczas akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Treść zarzutów objęta jest tajemnicą, wiadomo, że są to zarzuty urzędnicze, dotyczące nadużycia władzy. *

Informację o tym, że prokuratura podjęła decyzję o postawieniu zarzutów Kamińskiemu ujawnił w czwartek w radiu ZET minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Postanowienie o postawieniu Kmińskiemu zarzutów wydano jeszcze we wrześniu, jednak szef CBA nie stawia się na wezwania prokuratury.

Jak podaje "Wprost", Kamiński tłumaczył się urlopem, który miał spędzić w Egipcie, a tymczasem w ubiegły poniedziałek, kiedy miał stawić się na przesłuchanie, był w Warszawie. Według tygodnika postawienie mu zarzutów przez prokuraturę oznacza natychmiastowe odwołanie go przez premiera.

Następny termin zaplanowano na poniedziałek, 5 października.

Prokuratura rzeszowska nie udziela w tej sprawie żadnych informacji. Nie komentuje także doniesień medialnych w tej sprawie.

Zarzuty mają być postawione w związku ze śledztwem w sprawie przekroczenia uprawnień podczas akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. W śledztwie tym badany jest m.in. wątek podrobienia dokumentów na szkodę urzędu gminy w Mrągowie i warmińsko- mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Wójt Mrągowa Jerzy Krasiński w czerwcu 2007 roku zawiadomił miejscową prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - fałszerstwa dokumentów gminnych, pieczęci i podpisów. Urzędnicy Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie także zawiadomili prokuraturę o fałszerstwie dokumentów, które rzekomo miały powstać w ich urzędzie.

Chodziło o dokumenty dotyczące odrolnienia działki w Muntowie nad jeziorem Juksty. Były one wykorzystane w operacji CBA w sprawie podejrzenia korupcji w resorcie rolnictwa. W efekcie operacji CBA aresztowano, na początku lipca 2007 roku, dwie osoby - Piotra R. i Andrzeja K., którzy mieli powoływać się na wpływy w ministerstwie rolnictwa, pozwalające załatwić im - za łapówkę - odrolnienie działki koło Mrągowa. Szef Samoobrony Andrzej Lepper został 9 lipca 2007 r. odwołany ze stanowiska wicepremiera i ministra rolnictwa. (PAP)

api/ malk/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)