Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prokuratura zgodziła się na publikację zdjęć pseudokibiców z Warszawy

0
Podziel się:

Bydgoska prokuratura zgodziła się we wtorek na publikację zdjęć 30
warszawskich pseudokibiców, podejrzewanych o udział w zamieszkach na stadionie Zawiszy, do których
doszło 3 maja. Fotografie zostaną zamieszczone na stronach internetowych stołecznej policji.

Bydgoska prokuratura zgodziła się we wtorek na publikację zdjęć 30 warszawskich pseudokibiców, podejrzewanych o udział w zamieszkach na stadionie Zawiszy, do których doszło 3 maja. Fotografie zostaną zamieszczone na stronach internetowych stołecznej policji.

"Po dogłębnej analizie materiałów dostarczonych przez policję wyraziliśmy ostatecznie zgodę na publikację 30, spośród proponowanych 34 fotografii. W czterech przypadkach, choć zdjęcia były bardzo wyraźne, nie mieliśmy wystarczającej pewności, że osoby na nich widniejące dopuściły się czynów karalnych" - powiedział PAP Dariusz Bebyn, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, prowadzącej śledztwo w sprawie zajść na stadionie.

Zgoda prokuratury dotyczy wyłącznie publikacji na stronach internetowych stołecznej policji. "W tym przypadku chodzi wyłącznie o zidentyfikowanie poszukiwanych osób, a nie społeczny ostracyzm" - zaznaczył prokurator Bebyn.

Tydzień temu na policyjnych stronach opublikowano galerię zdjęć 51 pseudokibiców z Wielkopolski, którzy 3 maja brali udział w zamieszkach po meczu piłkarskiego finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań. Mecz wygrała Legia w rzutach karnych.

Dzięki publikacji wielkopolska policja zidentyfikowała dotychczas cztery osoby, które wzięły udział w zamieszkach w Bydgoszczy. Dwie inne osoby zgłosiły się dobrowolnie. Materiały dotyczące zidentyfikowanych osób są przekazywane do prokuratury w Bydgoszczy.

Do tej pory policja zatrzymała 50 pseudokibiców; zarzuty usłyszało 45 osób. Dotyczą m.in. niszczenia mienia, wtargnięcia na murawę boiska oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy policji lub pracowników ochrony.

Wobec wszystkich osób, którym przedstawiono zarzuty, stosowane są podobne środki zapobiegawcze: dozór policyjny i bezwzględny zakaz stadionowy. W jednym przypadku - pseudokibica, który kopnął operatorkę kamery telewizyjnej - zastosowano miesięczny areszt.

Prokuratura wyjaśnia także, czy nie doszło do zaniedbań ze strony organizatora, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na stadionie.(PAP)

olz/ bos/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)