Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Promocja warmińsko-mazurskiego pod hasłem "Mazury cud natury"

0
Podziel się:

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas zapowiedział we
środę, że w związku z wejściem Mazur do finału konkursu na nowe siedem cudów natury, przez
najbliższe dwa lata promocja regionu będzie przebiegała pod hasłem "Mazury cud natury". Hasło
powstało w związku z tym konkursem.

*Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas zapowiedział we środę, że w związku z wejściem Mazur do finału konkursu na nowe siedem cudów natury, przez najbliższe dwa lata promocja regionu będzie przebiegała pod hasłem "Mazury cud natury". Hasło powstało w związku z tym konkursem. *

Protas powiedział, że region zrezygnuje z dotychczasowego hasła promocyjnego "Mamy to z natury".

"To, że warmińsko-mazurskie będzie się promowało hasłem +Mazury cud natury+ nie oznacza, że skupimy się tylko na promocji Wielkich Jezior Mazurskich. Tym hasłem będziemy promować także Mazury Zachodnie oraz Powiśle i Warmię. Chodzi nam o przyciągnięcie turystów nie tylko nad jeziora, ale do całego regionu. Chcemy wszystkim pokazać, że u nas można nie tylko dobrze odpocząć, ale i dobrze żyć oraz inwestować" - powiedział na konferencji prasowej Protas.

Marszałek warmińsko-mazurskiego zapowiedział także, że w związku z wejściem Mazur do finału konkursu "przemodelowana" zostanie cała strategia promocji regionu. Nie ujawnił planowanych kosztów promocji. Zapowiedział, że reguły konkursu zezwalają na posiadanie "tytularnego sponsora" i województwo warmińsko-mazurskie będzie się starało go pozyskać. "Także lokalne samorządy wpiszą zapewne do przyszłorocznych budżetów środki na promocję tego konkursu" - dodał.

Przyznał także, że region liczy na to, że promocję Mazur w Europie i świecie wspomogą Ministerstwo Spraw Zagranicznych (poprzez placówki konsularne i ambasady) oraz Ministerstwo Sportu, które - jak powiedział Protas - "zapewne zaplanuje tę kampanię w przyszłorocznym budżecie".

Odnosząc się do głosów mówiących, że wzrost ruchu turystycznego na Mazurach spowoduje zanieczyszczenie i "zadeptanie" tej krainy, Protas powiedział, że region będzie się rozwijał w sposób zrównoważony, a główną gałęzią inwestycyjną będą działania związane z turystyką.

"Już inwestujemy i będziemy inwestować w naturalne środowisko tj. gospodarkę wodno-ściekową, budowę składowisk odpadów śmieci, odnawialne źródła energii oraz budowę dróg i szlaków komunikacyjnych, w tym ścieżek rowerowych, a także hoteli" - podkreślił Protas.

Jego zdaniem "w perspektywie nieuniknione jest także utworzenie Mazurskiego Parku Narodowego", który będzie służył ochronie najcenniejszych przyrodniczo zakątków Mazur. Przypomniał także, że obecnie gęstość zaludnienia na Mazurach jest o ponad połowę mniejsza niż średnia krajowa, "więc przybycie turystów nie grozi dramatem" i zapewnił, że "nikt nigdy nie wyda zgody na budowanie hoteli w głuszy".

Mazury jako jedyne miejsce w Polsce i jedno z 28 na świecie we wtorek weszły do finału konkursu organizowanego przez szwajcarską fundację New7Wonders na nowe siedem cudów natury. Finałową siódemkę wyłonią do 2011 roku internauci oddając głos za pomocą formularza zamieszczonego na stronie internetowej organizatora konkursu. Głosowanie na finalistów znacznie odbiega od sposobu głosowania w półfinale - aby oddać głos w tym etapie, należy się najpierw zarejestrować, przy czym wymagane jest podanie m.in. dokładnej daty urodzenia.

Urząd Marszałkowski w Olsztynie zapowiedział, że polska instrukcja tego etapu głosowania w najbliższych dniach zostanie zamieszczona na stronie mazurycudnatury.pl.

O wejście do finału konkursu na nowe siedem cudów natury walczyła także Puszcza Białowieska, która startowała wspólnie z Białorusią. Białowieża znalazła się na liście rezerwowej finalistów. (PAP)

jwo/ bos/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)