Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protasiewicz: nikogo nie upoważniałem do składania ofert w moim imieniu

0
Podziel się:

Nowy szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz zapewnia, że nie upoważniał
nikogo, w tym posła PO Norberta Wojnarowskiego, do składania jakichkolwiek ofert w jego imieniu.
Ocenił też, że nie ma podstaw do powtórzenia zjazdu wyborczego na Dolnym Śląsku.

bEsuJaPV

Nowy szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz zapewnia, że nie upoważniał nikogo, w tym posła PO Norberta Wojnarowskiego, do składania jakichkolwiek ofert w jego imieniu. Ocenił też, że nie ma podstaw do powtórzenia zjazdu wyborczego na Dolnym Śląsku.

W zamieszczonym w internecie tekście "Dolnośląskie taśmy prawdy. Praca za głos na zjeździe" "Newsweek" podał, że dotarł do nagrania, na którym słychać jak poseł Wojnarowski, stronnik Protasiewicza, obiecuje jednemu z delegatów, przedstawiającemu się imieniem Edward, załatwienie stanowiska w KGHM. W zamian chce oddania głosu na Protasiewicza.

"Nikogo nie prosiłem o pośrednictwo. Nie upoważniałem nikogo, żadnego z posłów do tego, żeby mógł jakiekolwiek oferty składać" - oświadczył Protasiewicz w rozmowie z dziennikarzami.

bEsuJaPX

Jak ocenił, to rozmówca posła Norberta Wojnarowskiego "przyszedł w celu nagrania rozmowy, naprowadzał rozmowę na kwestie pracy". "To wszystko jest oparte na przypuszczeniach" - ocenił Protasiewicz. Jak mówił, najciekawsze jest to, że rozmówca Wojnarowskiego "w dniu rozmowy miał już podpisaną umowę w KGHM, w jednej ze spółek".

Z kolei "Newsweek" poinformował, że dotarł do oświadczenia Edwarda Klimka, w którym działacz PO twierdzi, że to Wojnarowski poprosił o rozmowę z nim, i że po godzinie od spotkania z posłem zadzwonił do niego jeden z wiceprezesów KGHM.

Szef klubu PO Rafał Grupiński poinformował we wtorek, że złoży wniosek o zawieszenie w prawach członka klubu posła Norberta Wojnarowskiego w związku z nagraniami upublicznionymi przez "Newsweek". Zdaniem Grupińskiego zjazd wyborczy PO na Dolnym Śląsku powinien zostać powtórzony.(PAP)

laz/ mok/ ura/

bEsuJaQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)