Notowania

wiadomości
27.04.2011 20:07

Protasiewicz przygotuje PO do wyborów

# dochodzi wypowiedź premiera Donalda Tuska #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź premiera Donalda Tuska #

27.04. Warszawa (PAP) - Decyzją władz partii, eurodeputowany Jacek Protasiewicz został koordynatorem zespołu przygotowującego PO do jesiennych wyborów parlamentarnych - poinformował PAP w środę sekretarz generalny PO Andrzej Wyrobiec.

Protasiewicz jest od 2004 roku europosłem Platformy, pełni obowiązki przewodniczącego PO na Dolnym Śląsku. Kierował kampanią prezydencką Donalda Tuska w wyborach w 2005 roku (Tusk przegrał wtedy w drugiej turze z Lechem Kaczyńskim).

Jak powiedział PAP Wyrobiec, to właśnie Donald Tusk wskazał Protasiewicza jako koordynatora zespołu przygotowującego PO do wyborów.

Tusk przekonywał dziennikarzy, że w 2005 r. Protasiewicz, który był szefem jego sztabu w wyborach prezydenckich, pomógł mu uzyskać świetny wynik. "Pamiętam, że miałem poparcie 8-procentowe, włączył się Protasiewicz i po trzech tygodniach zostałem liderem wyścigu, a później przegrałem, o gruby włos" - mówił lider PO.

Według niego kampania z 2005 r. była twarda i ostra, natomiast tegoroczna, choćby ze względu na to, że odbywa się nie przed wyborami prezydenckimi, a parlamentarnymi będzie inna.

"Więcej będzie zależeć od posłów, kandydatów, jak państwo wiecie, zakazaliśmy tych najdroższych form kampanijnych, czyli billboardów i spotów telewizyjnych, więc ona będzie bardziej też organizacyjna" - ocenił premier.

Dodał, że w związku z tym oczekiwania od szefa sztabu czy szefa kampanii nie są aż tak wygórowane, jak było to w czasie kampanii prezydenckiej. Zaznaczył, że ma duże zaufanie do Protasiewicza, wierzy w jego kompetencje, ocenił też, że ma on ładny uśmiech. "Facet może powiedzieć o facecie, że ma ładny uśmiech" - zareagował na śmiech dziennikarzy Tusk.

Zaznaczył, że nowo mianowany szef kampanii PO jest przyjacielem zarówno jego, jak i Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny. Cała trójka spotkała się w środę po południu w jednym z gabinetów sejmowych.

Rzeczniczką sztabu PO będzie wiceszefowa klubu parlamentarnego Platformy Małgorzata Kidawa-Błońska. Do sztabu mają też wejść m.in. posłowie Agnieszka Pomaska (ma odpowiadać za kampanię w sieci) oraz szef zespołu szybkiego reagowania PO Paweł Olszewski.

Do połowy maja władze regionalne PO mają skonstruować listy wyborcze partii, w czerwcu zatwierdzi je Rada Krajowa.

Na 11 czerwca Platforma zaplanowała dużą konwencję w gdańskiej Ergo Arenie - ma tam świętować swoje dziesięciolecie. Organizatorzy spodziewają się nawet 10 tysięcy gości.(PAP)

laz/ stk/ la/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz